ידיעה כתובה |

: פרס אופיר לסרט הדוקומנטרי "כופר נפש"

תרבות נכתב על ידי

הסרט הדוקומנטרי "כופר נפש" זכה אמש (21/9/2014) בפרס אופיר בקטגוריית סרט תיעודי באורך עד 60 דקות.
הסרט "כופר נפש" מתעד את סיפורה של שדרנית הרדיו מרון אסטפנוס, אשר משדרת את עדויותיהם של מבקשי מקלט רבים במחנות העינויים בסיני. הסרט מתמקד במחנות העינויים, בניסיונות של בני המשפחה לגייס כסף לכופר ובעינויים שעוברים מבקשי המקלט. דרך נושא זה מתייחס הסרט גם למסעם של מבקשי המקלט מאריתריאה לישראל. לדברי מרון אסטפנוס, שדרנית הרדיו אשר מתעדת את קולם של השבויים מתוך מחנות העינויים, הציבור הרחב לא הביע שום התעניינות, "כל העולם צופה ולא עושה כלום".

"כופר נפש" – על מחנות העינויים בסיני (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הסרט הדוקומנטרי "כופר נפש" מתעד את סיפורה של שדרנית הרדיו מרון אסטפנוס, אשר מספרת את סיפורם של מבקשי מקלט רבים, במחנות העינויים בסיני. כאשר הם צועדים את מסעם מאריתריה לישראל, רבים נחטפים על ידי בדואים בסיני ומובאים אל המחנות. במחנות השבויים עוברים עינויים קשים בהם עיניהם מכוסות לפעמים במשך כמה שבועות, תוך כדי עינויים מחרידים של צריבת שקיות ניילון על גופם, קטיעת איברים, אונס, צריבת כפות רגליהם עד אובדן חושים ועוד. בנוסף בסרט נשמעות עדויות רבות של נשים שמספרות על סדר היום בתא העינויים ואומרות שבמהלך היום הן עוברות את אותם העינויים כמו הגברים ובנוסף, בלילות הן עוברות התעללות מינית  ואונס.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/09/2014


הסרט משמש כמסמך תיעודי לציבור הרחב במטרה לעורר אנשים לפעולה וגם עבור הפרלמנט האירופאי והאו"ם אשר לא האמינו לעינויים שעוברים מבקשי המקלט בסיני. הסרט מציג את המתרחש במחנות העינויים בהם עוברים השבויים עינויים קשים בהם צריבת שקיות ניילון על גופם, קטיעת איברים, אונס, צריבת כפות רגליהם עד אובדן חושים ועוד. בנוסף בסרט נשמעות עדויות רבות של נשים שמספרות שבמהלך היום הן עוברות את אותם העינויים כמו הגברים ובנוסף, בלילות הן עוברות התעללות מינית ואונס.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס