ידיעה כתובה |

: המדד החברתי למושב הקיץ

חברה נכתב על ידי

אתמול פרסם המשמר החברתי את המדד החברתי למושב הקיץ של הכנסת (11/5/14 – 3/8/14). המדד משקף את שיעור ההשתתפות וצורת ההצבעות של חברי הכנסת בהצבעות בנושאים חברתיים כלכליים. המדד כולל רק הצעות חוק הנוגעות לצדק חברתי, שוויון אזרחי והשתתפות דמוקרטית בישראל. ניתן לראות כאן את כלל הצעות החוק ואת הנימוקים האם נכללו במדד. תוצאות המדד מבוססות על 106 הצעות חוק.

לקריאת המסמך המלא

אופוזיציה

חבר הכנסת החברתי ביותר לפי המדד הוא איציק שמולי (העבודה), והעשירייה הראשונה מורכבת מתשעה חברי כנסת ממפלגת העבודה ומדב חנין (חד"ש). עבור שבעה חברי כנסת מתוך העשירייה הראשונה זוהי כהונתם הראשונה בכנסת. חברי סיעת מרצ, שבעבר היתה הסיעה החברתית ביותר בכנסת, צנחו כולם בדירוג לעומת המושב הקודם.

top10

קואליציה

חבר הכנסת החברתי ביותר בקואליציה הוא דב ליפמן (אשר זכה בתואר גם במושב הקודם), ובפער ניכר ממנו נמצא במקום השני יריב לוין, אשר שיפר את מקומו ב- 43 מקומות מהמושב הקודם. עוד ראויים לציון לטובה בקואליציה הם משה פייגלין (ליכוד), שמעון אוחיון (ישראל ביתנו) ועליזה לביא (יש עתיד), על שיפור מיקומם לעומת המושב הקודם.

coalition top5

חברי הכנסת שהידרדרו בדירוג לעומת המושב הקודם הם שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד), שר התקשורת גלעד ארדן (הליכוד), מאיר שטרית (הצנועה), עמרם מצנע (התנועה) ומירי רגב (הליכוד).

coalition worst 5

  כתבות ווידאו שחבל לפספס