ידיעה כתובה |

: משורר נעצר בגלל סטטוס מחאה נגד המלחמה בעזה

חברה נכתב על ידי

המשורר שמואל ירושלמי נעצר והוחזק בכלא "אוהלי קידר" בגלל סדרת סטטוסים שכתב נגד המלחמה בעזה. ירושלמי, פעיל פוליטי וסוציאליסט מהפכני תושב באר שבע, ראה בטלווזיה תמונות של גופות אזרחים פלסטינים ברחובות עזה ובעקבות כתב את הסטטוסים בהם קרא לחיילי-צה"ל להפסיק להילחם בעזה ולהפנות את נשקם נגד שרי-הממשלה.

"אני חי בבאר שבע, בבית ללא מרחב מוגן, ובזמן מלחמה כותב שירים ומאמרים ומניפסטים פוליטיים בין אזעקה לאזעקה. אני לא מקבל את הטענה שתושבי עזה הם האויבים שלי שאותם אני צריך לשנוא" אומר ירושלמי. "ישבתי כרגיל ליד המחשב ופתאום התפרצו לחדר שלי ארבעה שוטרים חמושים. הם התנהגו כאילו אני פושע מסוכן ולקחו אותי למעצר. דווקא באוהלי קידר היחס אלי היה בסדר. כשאמרתי לעצירים האחרים שאני משורר הם מאד התענינו וישבו סביבי ואני השמעתי להם מהזיכרון שירים שלי".

לאחר 48 שעות מאסר הובא שמואל ירושלמי לבית המשפט בבאר שבע. נציג התביעה דרש להאריך את מעצרו בטענה שהוא מסית לרצח ראש הממשלה נתניהו. עורך הדין אשר מונה לירושלמי מטעם הסנגוריה הציבורית ציין כי בסטטוסים שכתב מרשו לא הוזכרו שום שמות של אנשים ספציפיים, וכן ציין כי התביעה לא הביאה כל ראיה שירושלמי קיים קשר עם חיילים כלשהם או שיש ביכולתו להשפיע על התנהגותם של חיילים. בסופו של דבר החליט בית המשפט לשחרר את ירושלמי למעצר בית ולאסור עליו למשך שבוע להשתמש במחשב או טלפון נייד שיש בהם גישה לאינטרנט.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס