ידיעה כתובה |

: עדאלה לפרקליטות: פרסמו שמות עצורים

מדינה נכתב על ידי

מרכז עדאלה פנה לפרקליטות המדינה בדרישה לפרסם את שמותיהם של העצורים שעצר הצבא הישראלי בימים האחרונים ברצועת עזה, להודיע על מקום החזקתם ולאפשר לעורכי דין לפגוש אותם לאלתר. במרכז עדאלה אומרים כי באם לא יתקבל המידע, תוגש עתירת הביאס קורפוס לבית המשפט העליון, שמטרתה לחייב את המדינה לספק את המידע.

במכתב ציינו עורכי הדין נדים שחאדה וסאוסן זהר ממרכז עדאלה כי על פי פניות שהתקבלו במרכז, הן ממשפחות של העצורים והן מארגוני זכויות אדם מעזה, עצר הצבא בימים האחרונים מאות פלסטינים, אשר הובלו לשטח ישראל כשהם יחפים ולגופם תחתונים בלבד, ונכלאו במתקן כליאה בדרום הארץ.

במכתב טען עדאלה כי גורמים אחרים כבר פנו לצבא בדרישה לדעת את מקום הימצאם של העצורים ולתאם ביקורים, אך למרות דחיפות העניין הם טרם נענו. עדאלה הדגיש בפנייה כי מפגש של עורכי דין חשוב והכרחי למימוש זכותם של העצורים לייצוג משפטי, ולבקרה על תנאי מעצרם. "במצב דברים זה, מתעורר חשש רציני לגבי מצבם של העצורים. בנוסף, הזמן החולף מגביר את חוסר הוודאות בו חיות משפחותיהם, את דאגתם וחרדתם, וכן מסכל את מימוש זכויותיהם היסודיות ביותר של העצורים הנמצאים במעצר שבנסיבות המקרה ברור הוא כי הם נטולי כוח להגן על עניינם ללא סיוע משפטי." נטען בפנייה.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס