ידיעה כתובה |

: פעילי BDS נגד רשת NBC

מדינה נכתב על ידי

בימים אלו רשת NBC האמריקאית, בשיתוף "קשת" מצלמת במזרח ירושלים סדרת מתח-ארכאולוגית חדשה בשם "Dig", שנכתבה על ידי גידי רף ("חטופים") והתסריטאי טים קרינג. הסדרה בתמיכתה הכספית של ממשלת ישראל, ובחסות שר הכלכלה נפתלי בנט וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. הרשת האמריקאית NBC קיבלה מענק בסך 22 מיליון שקלים ממשרדי הכלכלה, האוצר, התיירות, ירושלים והתפוצות וכן מעיריית ירושלים. צילום התכנית בארץ נעשה כחלק מהמאמץ הישראלי להאיר את ישראל וירושלים באור חיובי, כך על פי שר הכלכלה נפתלי בנט: "אני מברך על ההחלטה לצלם את הסדרה בירושלים, דבר שיסייע למיתוגה הבין לאומי של העיר כעיר תיירות, תרבות ורוח וגם יסייע לעסקים בעיר ולמציאת מקומות עבודה".

בדצמבר 2013 יצאה ד"ר חנאן עשראווי, חברת הועד הפועל של הרשות הפלסטינית, נגד ההחלטה לצלם את הסדרה בשכונה הפלסטינית סילוואן שבמזרח העיר ובפארק "עיר דוד" שבשכונה. היא מסרה כי "ההפקה תיתן לגיטימציה לסיפוח ירושלים ולהרס האותנטיות והאופי של העיר הכבושה". בעקבות דבריה הודיע קורי שילדס, סגן נשיא NBC, כי אין שום כוונה לצלם את התכנית בשכונת סילוואן, אך למרות הודעתו צוות צילום נצפה מצלם בשכונה. בעקבות זאת יצאו פעילים למחאה נגד NBC בעת שצילמו באתר הצילומים ביפו (27-6-2014).

הפעילים מקבוצת "חרם מבפנים", קבוצה ישראלית התומכת בקריאה הפלסטינית לחרם, מסרו, כי מה שעומד מאחורי שיתוף הפעולה של NBC עם ממשלת ישראל הוא "וויט-וושינג" (whitewashing), קרי הלבנת הפשעים שעושה ממשלת ישראל בירושלים המזרחית בכיסוי קולנועי.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס