ידיעה כתובה |

: משני- שביתת רעב של הקהילה האתיופית בישראל

חברה נכתב על ידי

מאבק העולים החדשים מאתיופיה עולה מדרגה- האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה מכריזה על שביתת רעב של כלל הקהילה, החל מיום שני הקרוב, ה- 16.6. מעל 7000 יוצאי אתיופיה המתגוררים במרכזי הקליטה ברחבי הארץ צפויים לפתוח בשביתת הרעב במחאה על ההתעלמות הגורפת של משרד הקליטה למצוקותיהם, תנאי מחייה קשים  במרכזים, דוחק וצפיפות, העלאה תדירה במחירי שכר הדירה ולאחרונה האיום בסגירתם ומכירתם של מרכזי הקליטה המאוכלסים.  בנוסף לשביתת הרעב צעדי מחאה יכללו את סגירתם של מרכז הקליטה בפני עובדי המקום וסירוב  לשליחתם של הילדים בקהילה לביה"ס. מרכזי הקליטה המשתתפים במחאה : מבשרת ציון, איילת השחר, צפת, חניתה, נהריה, קרית ים, בית אלפא, קריית גת , אשקלון ובאר שבע.

מארגני השביתה מוספים כי "אין בנמצא פתרון דיור ריאלי לעולים במרכזי הקליטה, מענקי הדיור אינם מספיקים לקניית דירה ביישובי הקבע ואין הכוונה תעסוקתית ומקצועית ביציאה ממרכזי הקליטה. קורסי ההכשרה המקצועית אינם בעלי אופק כלכלי ,לימוד השפה העברית לוקה בחסר ועוד". האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה יוצאת בקריאה למשרד העלייה והקליטה לקחת אחריות על קבוצת האזרחים שהוא אמון עליה.

הנה כתבות וידאו מהתקופה האחרונה המסקרות את הקליטה הכושלת של הקהילה האתיופית בישראל:

אין קליטה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מסקר שפורסם בתחילת השנה עולה כי רוב הציבור סבור כי הגזענות בחברה מופנית בעיקר כלפי יוצאי אתיופיה. בפני הקהילה, שמופלת במישורים רבים, מציבה הממשלה תוכנית חדשה, שאמורה לתת מענה לכשל החברתי המתקתק. למרות שהתקציבים ישנם, איכשהו המנגנון סופג חלק ניכר מהם, המשאבים לא ממוצים והבעיות החברתיות נשארות ללא פתרון. אפליה ממסדית או חלם? כנראה גם וגם.
הופק ע"י: | עלה ב: 29/04/2014

העולים שנשכחו (לדף הכתבה »)

הצפיפות, ליקויי התחזוקה והסיוע הדל במרכז הקליטה במבשרת - מבט מבפנים אל התנאים המחפירים בהם חיים כבר שנים העולים מאתיופיה.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/09/2012

משני- שביתת רעב. באדיבות האגודה הישראלית ליהודי אתיופיה

משני- שביתת רעב. באדיבות האגודה הישראלית ליהודי אתיופיה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס