ידיעה כתובה |

: סטודנטים בספיר נגד "קפה עלית"

חברה נכתב על ידי

סטודנטים במכללת ספיר הפגינו הבוקר נגד "קפה עלית". לטענתם, החברה הפעילה על אגודת הסטודנטים לחצים לסגירת אחת מעמדות ה"קפה אמון" שהאגודה מפעילה.

"קפה אמון", הוא מיזם ללא מטרות רווח, הפועל כבר תקופה ממושכת ב-26 קמפוסים בארץ ומאפשר לסטודנטים להכין לעצמם שתייה חמה ולשלם כפי יכולתם. הכסף שנאסף נועד לכיסוי הוצאות הפעלת העמדות ולרכישת המוצרים הנדרשים לכך. חברת "עלית" שמפעילה את "קפה עלית" בקמפוס ספיר ואחת הזכייניות, ביקשה לפני כשבועיים להעתיק את מיקום אחת העמדות של "קפה אמון" הממוקמת בבניין האקדמיה, הבניין הגדול בקמפוס שמרבית הסטודנטים לומדים בו. אגודת הסטודנטים, למרות התנגדותה, נעתרה לבקשה והעמדה הועתקה. חברת "עלית" לא הסתפקה בכך, וקיימה בשבוע שעבר פגישה עם נציגי האגודה, ובה טענו כי עמדת ה"קפה אמון" פוגעות ברווחיהם וביקשה לסגור אותה.

לאחר הפגישה, סגרה האגודה את העמדה ופרסמה על כך הודעה בעמוד הפייסבוק שלה: "לצערנו, עקב קשיים שמערימים עלינו 'קפה עלית', אנו נאלצים לא לפתוח את עמדת 'קפה אמון' שבבניין 8. עמדות 'קפה אמון' יוצרות מהפך צרכני. למונופול שיש לקפה 'עלית' במכללה קשה לעמוד בו ולהתמודד מולו. הסטודנטים במכללה משלמים פחות והתאגידים הגדולים נלחמים בנו, הצרכנים, שמצאנו פתרון ואלטרנטיבה זולה יותר… אגודת הסטודנטים תעשה הכל כדי למנוע את המשך החוזה של 'עלית' במכללה, ותפעל כדי להכניס זכיין שמבין את הצורך במחירים הוגנים ושירות איכותי לסטודנטים". הפוסט זכה לתמיכה רבה ובעקבותיו הקימו הסטודנטים את קבוצת הפייסבוק "סטודנטים במכללת ספיר מחרימים את "קפה עלית"". בעקבות הקמת הקבוצה החלה התארגנות לחלוקת קפה חינם לסטודנטים, על ידי משמרת מחאה.

סטודנטים מפגינים נגד "קפה עלית"
צילום: גל אייל, הדס קרלינסקי, רותם עזר

סטודנטים מפגינים מחוץ לבניין האקדמיה
צילום: גל אייל, הדס קרלינסקי, רותם עזר

צילום: גל אייל, הדס קרלינסקי, רותם עזר

  כתבות ווידאו שחבל לפספס