ידיעה כתובה |

: הצעת חוק הפללת לקוח תעלה לקריאה 1

חברה נכתב על ידי

בדקות אלה סיימה הועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ עליזה לביא, את הדיונים על הצעת החוק להפללת לקוח של שרותי זנות. בוועדה נשמעו חוות הדעת של גורמי הרווחה והמשטרה בנושא ולפי רוח הדברים של חברי הוועדה הנטייה לאשר את המשך העברת החוק לקריאה ראשונה במליאת הכנסת. לשם כך הוחלט כי הצעת החוק, שהגישה ח"כ זהבה גלאון, תעבור לוועדת השרים לחקיקה ב- 29.6. במקביל יקודם חוק נפרד שמטרתו שיקום הנשים שעסקו בזנות והכשרתם להסבה מקצועית. עוד הוחלט כי יורחב שמה של ועדת המשנה לסחר בנשים בראשותו של ח"כ דוד צור והיא תעסוק גם בנושא הזנות.

תעשיית המין בישראל מגלגלת קרוב לשני מיליארד שקלים בשנה. אלפי נשים מוצאות עצמן כלואות במעגל הזנות בשל ניצול מיני בילדותן, בצירוף נסיבות חברתיות וכלכליות קשות. בישראל ישנן כ-15,000 נשים הכלואות בזנות, כ- 5000 מתוכם קטינות וקטינים, כשגילם הממוצע בכניסתם למעגל האימה הזה עמד על 14 בלבד. במדינות העולם מתמודדים עם תופעת הזנות בשלושה אופנים שונים: איסור מוחלט – כמו בסין ובמדינות רבות בארצות הברית שם החוק אינו מתיר לצרוך או להעניק שירותי מין. חלופות אחרות הן מיסוד הזנות או הפללה של לקוחות.

יצאנו לשאול את האנשים ברחוב מה דעתם על חוק כזה להפללת לקוחות של זנות, והאם הם חושבים שיסייע בצמצום התופעה- 

הפללת לקוחות הזנות: בעד ונגד (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הועדה לקידום מעמד האישה החליטה היום (27/5/2014) להעביר את הצעת החוק להפללת לקוח של שרותי זנות, שהגישה ח"כ זהבה גלאון, לוועדת השרים לחקיקה ב-29/6/2014 לקראת קריאה ראשונה במליאת הכנסת. יצאנו לשאול את האנשים ברחוב, מה דעתם על חוק שיפליל את לקוחות הזנות, והאם הם חושבים שהוא יסייע בצמצום התופעה.
הופק ע"י: | עלה ב: 27/05/2014

והנה כתבה נרחבת שערכנו בנושא- 

הלקוח לא תמיד צודק (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תעשיית המין בישראל מגלגלת קרוב לשני מיליארד שקלים בשנה. אלפי נשים מוצאות עצמן כלואות במעגל הזנות בשל ניצול מיני בילדותן, בצירוף נסיבות חברתיות וכלכליות קשות. הצעת החוק להפללת הלקוח של שרותי הזנות, עברה בקריאה טרומית בכנסת הקודמת ועתה מנסים הארגונים החברתיים להחזיר את החוק לקריאות נוספות. יישומו של החוק צפוי לעלות כסף רב, ולכן קיים החשש כי כדי להעבירו, יסירו ממנו מציעי החוק את מסלולי השיקום. אז, אותן נשים העוסקות בזנות מחוסר ברירה, גם יאבדו את מקור פרנסתן וגם את האפשרות לשיקום.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס