ידיעה כתובה |

: שבוע לאומי למניעת אלימות: החמרה במצב הנוער

חברה נכתב על ידי

השבוע מצויין שבוע לאומי למניעת אלימות, שבמסגרתו יתקיימו שלל אירועים, ביניהם: פרסום ראשון של מדד האלימות הלאומי, פרסום קמפיין תקשורתי בהשתתפות סלבריטאים שקוראים "די לאלימות", אירוע כנס לאומי לביטחון אישי של המשרד לביטחון פנים ועוד. במסגרת השבוע הלאומי למניעת אלימות  תקיים היום ועדת המדע והטכנולוגיה דיון בנושא אלימות ברשת והועדה לזכויות הילד תדון במליאה באלימות בני נוער.

כזכור, ביום חמישי האחרון עמותת עלם למען נוער בסיכון חשפה החמרה במצב הנוער במצוקה בארץ בדוח השנתי לשנת 2013. מנתוני הדוח עולה כי חלה עלייה במספר בני הנוער שדיווחו כי סבלו מאלימות מינית ובמספר הצעירים שאין להם קורת גג. בנוסף, חלה עלייה של 15% במספר אירועי אלימות שבהם היו מעורבים בני נוער ממוצא אתיופי. במהלך שנת 2013 דווח על 1,667 מקרי אלימות בהם תקפו או הותקפו בני נוער יוצאי אתיופיה, לעומת 1,450 מקרים בשנה הקודמת. עוד עולה מהדוח, כי מחצית מבני הנוער חוו אלימות באמצעות הרשתות החברתיות. נתוני הדוח מתבססים על מידע שנאסף מכ-20 אלף בני הנוער להם סייעה העמותה במהלך השנה החולפת והם הוגשו לנשיא המדינה שמעון פרס. הנתונים מצביעים על עלייה חדה של כ-20% במספר הפניות לעמותה של צעירים מעל גיל 18.

מנתוני הדוח עולה כי במהלך השנה שעברה חלה עלייה של 13% במספר התלונות של בני נוער על אלימות מינית. בשנת 2013 פנו למרכזי עלם 1,689 בני נוער שסבלו מאלימות מינית. בשנת 2012 התקבלו 1,495 תלונות של צעירים שסבלו מתקיפות על רקע מיני. בנוסף, במהלך שנת 2013 טיפלה עמותת עלם ב-700 בני נוער שעסקו בזנות. עוד חושף הדוח עלייה דרמטית של 25% במספר התלונות על אלימות ברשתות החברתיות. בשנת 2013 פנו לעמותה 10,000 בני נוער שחוו אלימות ברשתות החברתיות לעומת 8,000 בני נוער שפנו בשנת 2012 לעמותה. האלימות ברשתות החברתיות באה לידי ביטוי בעיקר בחרמות חברתיות או הפצה של תצלומים בעלי אופי פוגעני.

לקריאת הדוח המלא

  כתבות ווידאו שחבל לפספס