ידיעה כתובה |

: בג"צ ידון החודש בערעור של הורי רייצ'ל קורי

מדינה נכתב על ידי

הוריה של רייצ'ל קורי יגיעו לישראל לדיון בערעור בבג"צ ב-21 במאי 2014.

לפני למעלה מעשור נהרגה רייצ'ל קורי, פעילת שלום מוושינגטון, שהגיעה לתמוך במאבק הפלסטינים ברצועת עזה. רייצ'ל נמחצה למוות על ידי דחפור צבאי ישראלי, כאשר מחתה נגד הריסת בתי-אזרחים פלסטיניים ברפיח. בשנת 2005 הגישו הוריה של רייצ'ל תביעת נזיקין נגד ממשלת ישראל על אחריותה להריגתה של רייצ'ל, ועל כך שנמנעה מקיום חקירה מלאה ואמינה של המקרה.
צפו בכתבה של הטלוויזיה החברתית על ההצגה "קוראים לי רייצ'ל קורי"

קוראים לי רייצ'ל קורי (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ההצגה "קוראים לי רייצ'ל קורי" המבוססת על יומניה של רייצ'ל, צעירה מוושינגטון, מחזירה אותנו לחורף 2003 ברפיח, שם הורס צה"ל בתים של מאות פלסטינים. למאבקם של התושבים מצטרפים צעירים מכל העולם וביניהם פעילי תנועת הסולידריות הבינלאומית ה – ISM. רייצ'ל קורי, פעילת ISM, נמחצה למוות במרץ 2003 על ידי דחפור ישראלי בניסיונה להציל בית פלסטיני מהריסה. ההצגה "קוראים לי רייצ'ל קורי" זכתה בציון לשבח בפסטיבל 'תאטרונטו' להצגות יחיד, אך סערה פוליטית מתרחשת סביב העלאת ההצגה בתיאטרון החאן בירושלים. אמנים רבים זועמים על איומי העירייה לחבל בתקציבי התיאטרון, במידה ותועלה בו ההצגה. בהחלט סיבה טובה לרכוש כרטיס, ולהגיע לתיאטרון החאן בסוף חודש יולי 2013.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/07/2013


ב-28 באוגוסט 2012, פסק בית המשפט המחוזי בחיפה כי רייצ'ל היא זו שאחראית למותה וכי פעולת צה"ל הייתה ללא דופי. מעורך דינם של משפחת קורי נמסר בזמנו, שהמשפחה אינה מקבלת את פסק הדין ותפנה בעניין לבג"צ.
צפו בסיקור של הטלוויזיה החברתית מהדיון בבית המשפט המחוזי ובדברים שאמרו הוריה של רייצ'ל במסיבת עיתונאים, שקיימו מייד אחרי פסיקת בית המשפט המחוזי.

פס"ד רייצ'ל קורי (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

לפני למעלה מתשע שנים נהרגה רייצ'ל קורי, פעילת שלום מוושינגטון, שהגיעה לתמוך במאבק הפלסטינים ברצועת עזה. רייצ'ל נמחצה למוות על ידי דחפור צבאי ישראלי, כאשר מחתה נגד הריסת בתי-אזרחים פלסטיניים ברפיח. בשנת 2005 הגישו הוריה של רייצ'ל תביעת נזיקין נגד ממשלת ישראל על אחריותה להריגתה של רייצ'ל, ועל כך שנמנעה מקיום חקירה מלאה ואמינה של המקרה. ב-28-8-2012 פסק בית המשפט המחוזי בחיפה כי רייצ'ל היא זו שאחראית למותה וכי פעולת צה"ל הייתה ללא דופי. מעורך דינם של משפחת קורי נמסר שהמשפחה אינה מקבלת את פסק הדין ותפנה בעניין לבג"צ.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/08/2012


הוריה של רייצ'ל קורי ערערו לבג"צ והדיון בערעור יתקיים בפני שלושה שופטים ב-21 במאי 2014. משפחת קורי צפויה להגיע למשפט.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. אמיר 8 במאי, 2014  בשעה 12:31

    פרשת מותה של רייצ'ל קורי היא בושה וחרפה למדינת ישראל…

  כתבות ווידאו שחבל לפספס