ידיעה כתובה |

: אכילה של גופות חתולים בלב מתחם המנגלים

סביבה נכתב על ידי

פעילי 269 לשחרור בעלי החיים, קיימו היום (יום העצמאות), מיצג פרובוקטיבי ומחאתי בלב מתחם המנגלים של גני יהושע. הפעילים הציגו גופות (אמתיות שנאספו מווטרינרים) של ארנבים, חולדות וחתולים על מנגלים, הציגו שילוט אומנותי, שמקדם אכילת חתולים ואכלו מתוך גופה של חתול צלוי (פוסל ממרכיבים צמחיים).
מצבם של בעלי החיים במדינת ישראל, נכון לשנת 2014 הוא בשפל המדרגה. אין שום מניעה מלהתעלל בבעלי חיים, בצורות האלימות ומחפירות ביותר שניתן לדמיין, במיוחד במסגרות של חקלאות מסודרת מן החי. לכן החליטו הפעילים לצאת בצעד מתריס זה, בתקווה כי ענייהם של הסועדים תפקחנה, שכן ישנה צביעות גדולה מאוד, בכל הנוגע ליחסינו לבעלי החיים.
269-cats
קיים חיץ שרירותי לחלוטין בין בעלי חיים לאכילה (תרנגולות, דגים, פרות…) ובעלי חיים לנוי ובידור (כלבים, חתולים, ארנבים…). לכן המפגינים בחרו להציג דווקא את הקשר בין המקור של הבשר הסטרילי וחסר האפיון שבצלחתם; קרי גופה של בעל חיים מת ושנית את האפיון הביולוגי של בעלי החיים המטופחים ואלה שמאידך, נבחרים למאכל.
269
מהרגע שהחל המיצג הפעילים נתקלו באלימות קשה מצד הקהל הסובב שעשה על האש. הקהל הרביץ לפעילים והרס ציוד, איים לרצוח את חלקם, והופנו קריאות כלפי הפעילים כגון: "נאצים", "רוצחים" וכו'. מהר מאוד הגיעו שלוש ניידות משטרה ועצרו כ-8 פעילים, שנכון לשעה 16:00 נמצאים בדרכם לתחנת משטרה ז'בוטינסקי ברמת גן. עורכת דין אביטל בן נון בדרכה לתחנה מחיפה.

תנועת 269 קמה לפני כשנתיים בישראל והתפשטה במהירות בכל רחבי העולם. אורגנו אירועים בעשרות ארצות כגון רוסיה, גרמניה, טורקיה, צ'כיה, הולנד, ארצות הברית, ארגנטינה, פולין, פרו… עם למעלה מ-1,000 אנשים שהתקעקעו ונצרבו עם סמל התנועה (269). כיום פעילויות התנועה כוללות פעולות ישירות, פעולות הסברה ותיעוד של התעללות בבעלי חיים.
הנה ווידאו מאחד המייצגים הקודמים של תנועת 269:

הסעודה האחרונה – או מרחץ דמים (לדף הכתבה »)

מייצג של תנועת 269 שהתקיים ביום הבינלאומי למאבק בגזענות מתוך אמונה כי פגיעה בבעלי חיים על רקע סוגנות (סוג ביולוגי), היא חלק מגזענות. במייצג התבוססו הסועדים בדמם עד למוות. המייצג מלווה בראיון שקיימנו עם סשה בוז'ור - מקים תנועת 269. במיצג זה, ביקשו חברי/ות תנועת 269 לשפוך אור על הפרימיטיביות הברוטלית בפולחן הסעודה הבשרי המודרני. דם זה דם, ואכילת גופות אינה דבר של מה בכך.
הופק ע"י: | עלה ב: 23/03/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 4 תגובות באתר

 1. אוהבת חיות, רמת גן 6 במאי, 2014  בשעה 21:53

  הכתבה עצמה אוהדת בהחלט, אבל הכותרת מטעה וטיפשית לחלוטין. הקרניסט המצוי והממוצע, השונא טבעונים בכל נפשו ומאודו, לא יטרח לקרוא מעבר לכותרת וכך יעמיק ויצדיק את שינאתו לטבעונים.

 2. שונא טבעונים, מרכז 6 במאי, 2014  בשעה 22:36

  הכותרת היא טיזר לגולשים להיכנס לכתבה.
  כקרניסט ממוצע ושונא טבעונים שמייצגים אלימות כלפי בני אדם
  נכנסתי לכתבה והעמקתי את השינאה

 3. לאדון שונא טבעונים 7 במאי, 2014  בשעה 8:15

  אני מרחמת עליך. לא שונאת אותך. בזה ומרחמת. אתה איש קטן שעודף הכולסטרול צימק לך את תאי המוח ואת שריר החמלה.
  מזל שנקמת החיות המתות תפגע בך ביום מן הימים.

 4. חולה על בשר 27 במאי, 2014  בשעה 18:22

  טיפשים

  כתבות ווידאו שחבל לפספס