ידיעה כתובה |

: פיצול בכנסת

חברה נכתב על ידי

חברי הקואליציה דנים במליאה לקראת ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית על חוק המשילות שבמסגרתו יעלה אחוז החסימה ל3.25%. במקביל, חברי האופוזיציה מקיימים דיון אלטרנטיבי באולם נגב על המשך צעדי ההחרמה. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג ממפלגת העבודה, אמר בפתח הכינוס האלטרנטיבי כי "אנחנו לא רצינו להגיע לדבר הזה, אבל לצערי הוא נכפה עלינו בגלל אטימות וקהות חושים מוחלטת של הקואליציה".

החוקים הצפויים לעלות היום להצבעה הם חוקי המשילות, משאל עם והשוויון בנטל. נכון לעכשיו, האופוזיציה מחרימה את הדיונים בטענה כי יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין סירב להקציב שלושה ימי הצבעה לכל חוק. כמו כן, נדחתה הצעת הפשרה של יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לפיה יוצע יום דיונים נוסף ביום חמישי.

בזמן שהאופוזיציה דנה בחרמות, במליאה המשיכו לדון בחוקים בעלי משקל עצום לקראת אישורן. מלבד העלאת אחוז החסימה, חוק המשילות מציע את הגבלת השרים ל-18 ומספר סגני השרים- לארבעה. בנוסף, החוק מציע הסכמה על ראש ממשלה חלופי על מנת להפיל ממשלה בהצעת אי אמון. 

ביום רביעי ידונו במליאה על חוק השוויון בנטל העתיד לגייס באופן הדרגתי צעירים חרדים לשירות צבאי ואזרחי על פי מכסות, שאם לא ימולאו, תחול חובת גיוס על כל חרדי מגיל 21. חוק זה כולל סנקציות פליליות, עליהן מחו מפגינים חרדים בעצרת המחאה שהתקיימה בשבוע שעבר בירושלים.

 

  כתבות ווידאו שחבל לפספס