ידיעה כתובה |

פלישת הצבא לנבי סאלח ונעילין

מדינה נכתב על ידי

כוחות גדולים פלשו היום (18-2-2014) לפנות בוקר לכפר נבי סאלח. יש דיווחים על כמה עצורים, כולל קטין בן 16. עדת ראיה במקום מדווחת על צווחות וקולות ירייה. החיילים נוהגים באלימות קשה.

פשיטה אלימה  גם בנעלין. הצבא ירה רימוני גז מדמיע ורימוני הלם על תושבים. ועימותים פרצו בין התושבים לצבא.

בסביבות השעה 2 לפנות בוקר פלשו כווחות גדולים של צבא לנבי סאלח. החיילים נכנסו לבתים עם אלבומי תמונות ועצרו חמישה אנשים:

מוחמד עטאללה תמימי, 25, עיתונאי ברשת החדשות של הכפר . רמי חוסיין יוסף תמימי, 36. ג'יהד מוחמד רושדי תמימי, 23. מחמוד מוחמד אל-תמימי וואג'י, 19. באסיל עבדול אל- תמימי, קטין בן 16.

עורכי הדין והתושבים לא יודעים לאן נלקחו העצורים. בנוסף הוחרמו גם תמונות מהמשרד של ערוץ החדשות של הכפר Tamimi Press.

ליהי רוטשילד מהבלוג Radically Blonde כותבת על אחד מהעצורים : "באסל תמימי (בן 15, או 16, אני לא בטוחה), הבן של עבד ואלה. בכל שבוע בנבי סאלח הדלת של עבד ואלה תמיד פתוחה בפנינו, לפני ואחרי ההפגנה, והם מקבלים אותנו עם חיוך וחיבוק וכוס תה. ובאסל לוחץ יד, ואומר שלום מנומס, ויושב בצד, או הולך לו. הם העירו הלילה כפר שלם בנבי סאלח, ועצרו חמישה צעירים, אחד מהם בסך הכל נער, והוא הבן של חברים שלי, והוא יבלה את הלילה, בעופר, בתאי הכלא של הכיבוש. ואני שוב אומר, שאני מדברת הרבה על זה שהאישי הוא הפוליטי, אבל לפעמים הפוליטי הוא האישי, וזה ממש אבל ממש כואב. הלב שלי עם עבד ואלה, הלב שלי עם נבי סאלח. ישוחררו כל האסירים."

 וידאו שמתעד את הפלישה והמעצרים, צילום: Tamimi Press

כוחות פלשו לפנות בוקר גם לכפר נעילין , שמונה ג'פים צבאיים וכשבעים חיילים פלשו לארבעה בתים בכפר, בין השאר לביתו של פאיז נאפי, 43. שנעצר ונלקח למיקום לא ידוע. ביתו של סעיד אמירה, שמסר לנו את הדיווח, הוקף גם הוא בחיילים, באותו זמן שישה ג'פים צבאיים נכנסו למרכז הכפר והתחילו עימותים בין התושבים לחיילים. החיילים ירו רימוני גז והלם, והעירו את אנשי הכפר ואז התחילו לירות בצורה שרירותית רימוני גז לתוך בתי התושבים הישנים.

עדכון לגבי העצורים: (תרגום מערבית: Noa Shaindlinger)

מחמד עטאללה תמימי שנעצר אמש בפשיטה על נבי סאלח שוחרר לאחר תשלום ערבות של 1000 ש"ח. הדיון בעניינו של באסל בן ה16 נקבע למחר. אביו של באסל, עבד, מעוכב או עצור (לא ברור) כרגע לאחר ויכוח עם אחד הקצינים.

מאידך, בית הדין הצבאי דן את אסלאם דאר איוב תמימי ל15 חודשי מאסר בפועל.

 

nebi1

פלישת הצבא לכפר נבי סאלח, 18-2-2014
צילום: Tamimi Press

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס