ידיעה כתובה |

סכסוך עבודה ושביתה במרכז למוסיקה בראש העין

חברה נכתב על ידי

מורי מרכז המוסיקה בראש העין וארגון העובדים 'מען' הכריזו על סכסוך עבודה. תביעתם היא ניהול מו"מ לפני סגירת התקציב לשנת 2014.

ביום חמישי ה-13/2 הכריזו מורי מרכז המוסיקה בראש העין, המאוגדים בארגון העובדים 'מען', על סכסוך עבודה, משום שראש העיר החדש מסרב להיפגש עם נציגות המורים, ולהמשיך לנהל את המו"מ על הסכם קיבוצי, שהתחיל באוגוסט 2013. ביום א' ה-2.3, בתום תקופת צינון של 15 יום, יוכלו העובדים להכריז על צעדי מחאה ארגוניים, כולל שביתה, במטרה להביא את הנהלת העמותה לעמוד בדרישות החוק ולסיים את המו"מ על הסכם קיבוצי.
מורי המרכז למוסיקה מועסקים זו השנה השביעית על ידי עמותה עירונית בשם "העמותה לפיתוח שירותים חברתיים בראש העין", המעסיקה כ- 57 עובדים, מחציתם במרכז למוסיקה. הודעה על סכסוך העבודה והשביתה המתוכננת נמסרה כחוק לממונה על יחסי העבודה במחוז מרכז במשרד הכלכלה. העתקים מההודעה נשלחו גם ליו"ר העמותה וראש העיר שלום בן משה, וכן למנהל תפעול העמותה והמרכז למוסיקה מאיר צרויה.

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר 'מען'.

הנה כתבה שהפקנו על הפעילות החשובה של ארגון 'מען' באיגוד עובדים במאבק על זכויותיהם

פלסטינים בהתארגנות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

פלסטינים רבים תושבי השטחים נכנעים להעדר במקומות עבודה ולמחסור המזומנים ומוכנים להתפשר על תנאי העסקתם בכדי לגמור את החודש, כך קרה לדוגמא במפעל "לוי מתכת ועץ" במעלה אדומים. במפעל שנמצא מעבר לקו הירוק מועסקים מזה שנים עובדים פלסטינים בתנאים לא חוקיים ובשכר שנמוך בהרבה משכר המינימום. העובדים החליטו להילחם על זכויותיהם ולהתאגד בעזרת "מען", דבר שהביא לפיטוריהם המידיים של שישה מהם. האם הם יצליחו במאבקם?
הופק ע"י: | עלה ב: 13/05/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס