ידיעה כתובה |

הסתדרות הגימלאים נגד העלאת מחירי תח"צ

חברה נכתב על ידי

הסתדרות הגמלאים קוראת לשרי האוצר והתחבורה להחריג קשישים מהעלאת מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית שנכנסה היום (1/1/2014) לתוקפה.
בפנייתו לשרים יאיר לפיד וישראל כץ מציין יו"ר הארגון גדעון בן ישראל כי העלאה של 4.7% בתעריפי התחבורה הציבורית היא משמעותית לקשישים שהם קבוצת הנוסעים הגדולה ביותר של התחבורה הציבורית. "לשרים וחה"כ מעדכנים את השכר ולקשישים מקצצים בהכנסה הפנויה שלהם שהיא ממילא זעומה" קיצפו של בן ישראל יצא גם על השארה מחוץ לסל של תרופות היכולות לסייע לזקנים כמו בטיפול בחולי פרקינסון וסוכרת. "סבסוד הפלות לנשים צעירות אינו עניין רפואי אבל סיוע לזקנים שרועדים ממחלת הפרקינסון הוא עניין בריאותי מהדרגה הראשונה. מדובר בהחלטה מעוררת תמיהה שמחזקת את התלבטותם היומית של זקנים "בין פרוסה לתרופה". בן ישראל הודיע כי הסתדרות הגמלאים דורשת לצרף ל"ועדת הסל" רופא גרונטולוג כנציג מטעמה וכבר פנה בעניין לרה"מ בנימין נתניהו ולשרת הבריאות יעל גרמן (רצ"ב).

"שמענו בתדהמה על החלטת "ועדת סל התרופות" לא לכלול בסל בשנת 2014 תרופות המצילות חיים של זקנים, אך לסבסד לעומת זאת הפלות לנשים צעירות.
יובהר מראש, אין לנו כהסתדרות הגמלאים דבר וחצי דבר נגד נשים צעירות שגם הן תהיינה ביום מן הימים קשישות, אך ברור שלא מדובר בעניין רפואי בוודאי לא מציל חיים. מצד שני, לא לכלול בסל תרופות לחולי פרקינסון קשים שרבים מהם קשישים או סוכרת שמחמירה עם הגיל פירושה לקצר את חייהם של קשישים. מדובר לדעתנו בהחלטה מעוררת תהיות.
בהופעתנו בפנייך כיו"ר הוועדה לבדיקת מצב הרפואה הציבורית התרשמנו מאוד מגישתך האמפתית לציבור הקשישים שרבים מהם נאלצים להתלבט כמעט מידי יום בין "פרוסה לתרופה".
לנוכח האמור לעיל, אנו מבקשים לצרף ל"ועדת הסל" לשנת 2015 ואילך נציג מטעמנו, רופא שהוא איש מקצוע. לנו הקשישים יש פנאי אבל אין זמן ואת הזמן שנותר לנו, אנו רוצים לחיות טוב ככל שהרפואה מאפשרת זאת."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס