ידיעה כתובה |

: נמצא הפתרון למחסור בעובדים בבתי אבות?

חברה נכתב על ידי

האם נמצא פתרון למחסור בעובדים בבתי אבות? לאחר האיסור הממשלתי לייבוא עובדים זרים לעבוד בבתי האבות, קורס חדש לסייעות גריאטריות עבור נשים מכפרי המשולש הצפוני וג'סר א-זרקא מכשיר נשים למלא את התפקידים החסרים. ביום שני הקרוב יתקיים טקס הענקת תעודות לשלושים וחמש בוגרות הקורסים במרכז הרפואי הלל יפה.

"הקורס הזה נתן לי המון מידע איך לטפל בקשישים" אומרת מונא, בת 58 מג'סר א-זרקא ובוגרת הקורס. "נחשפתי לעולם חדש, לעבודה בצוות, וללימודים באווירה אקדמית. ראיתי שאפשר ללמוד גם בגיל מבוגר, מה שלא התאפשר לי בנעוריי. אני מאמינה שכדאי להעסיק מטפלות מבוגרות כי אנחנו יותר אמפתיות כלפי הקשישים."

"העבודה בסיוע לקשישים קשה מאד פיזית ונפשית, אבל היא עבודת קודש." מוסיפה סאמיה עמאש, גם היא בוגרת הקורס ותושבת ג'סר. "לתת לקשישים יחס של כבוד בשנותיהם האחרונות הוא הדבר הכי אנושי שיכול להיות".

הקורס, שהוא פרי שיתוף הפעולה בין ארגון העובדים מען למשרד הבריאות, מנצל את הפוטנציאל הגלום בקבוצות אוכלוסייה רבות אשר נמצאות באבטלה, ומתעל אותו למקומות שנמצאים כעת במחסור חמור בכוח אדם, בתי אבות במקרה הזה. בנוסף, בכך שהוא מעניק לאותן נשים תעסוקה הוא פוטר את המדינה מלשלם להן קצבאות אבטלה ותשלומי הבטחת הכנסה. בכך נפתרות שלוש בעיות באופן פשוט ויעיל, וניתן לקוות שפתרונות מסוג זה יהיו נפוצים יותר בעתיד.

עוד על החסמים הניצבים בפני נשים ערביות בעולם התעסוקה: 

זרים על פני ערביות (לדף הכתבה »)

מה מונע מאישה ערביה החיה בישראל מלעבוד? מסתבר שמעבר לחסמים רבים הקשורים להשכלה, תחבורה ציבורית ותשתיות, למדיניות הממשלה יש חלק לא קטן בבעיה. פועלות ערביות מעוניינות לעבוד בחקלאות, אך המעסיקים, מעדיפים לייבא מהגרי עבודה ולהעסיקם בענף, באופן לא חוקי. מפגש של הפועלות הערביות עם נציגי ממשלה התקיים ביום שני (15/12/2014) בכפר קרע, כדי לדון בנושא ולבקש מהממשלה לפעול במרץ כדי להגדיל את שיעור העסקת הנשים הערביות. ראיון ברדיו כל השלום על כתבה זו.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/12/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס