ידיעה כתובה |

: צעדת השקופות והשקופים

חברה נכתב על ידי

באחד במאי מצויין יום הפועלים הבינלאומי, יום של סולידריות ומאבק למען תנאי עבודה טובים יותר. ביום שישי הקרוב, 4.5.2018, תתקיים צעדת ה-1 במאי המסורתית. השנה תתקיים הצעדה בסימן כל אותם השקופים והשקופות שאותם הממשלה מעדיפה לשכוח.

הצעדה תתחיל ברוטשילד פינת אלנבי, ב-12:30 בבוקר ותמשיך עד לגינת לוינסקי בה תעמוד במת נאומים והופעות אמנים, בהם "דרים-בויז" (dreamboys), הרכב ראפ סודני; הפוסי של לוסי + ברק כהן במופע אוקסטי; ריףראף ועוד. לפרטי האירוע.

צעדת 1 במאי 2017 בתל אביב (לדף הכתבה »)

בצעדת 1 במאי 2017 שהתקיימה בתל אביב (27/4), השתתפו חברי וחברות ההסתדרות, תנועות נוער, ארגוני עובדים, תנועת עומדים ביחד ופעילים של מרץ וחד"ש. נאמו נציגי ונציגות עובדים, שסיפרו על מאבקם להתארגנות ולהתאגדות ביניהם: מאבק העיתונאים, מאבק עובדות ועובדי הניקיון באונ' תל אביב, כמו כן הועלתה מחאה על חוק הפיקדון שהטילה לאחרונה הממשלה על מבקשי מקלט ומעסיקיהם.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/04/2017

המארגנים והצועדים מבקשים לעמוד יחד בסולידריות עם כל השקופות והשקופים, העובדות והעובדים המנוצלים, ובהם מבקשי המקלט, תושבות ותושבי דרום תל אביב הנאבקים למען פיתוח ושיקום מסיביים של שכונות הדרום; בסולידריות עם עובדי ועובדות הקבלן ובעד העסקה ישירה; נגד הקטל בענף הבניין; למען חתימה על הסכמים קיבוציים בענפים הבלתי מאורגנים; להעלאת קצבאות הנכות והזקנה; להעלאת שכר המינימום; להכרה בתרומתן הכלכלית של נשים העובדות בניהול משק הבית וטיפול בילדים ובמבוגרים ועבודתן שקופה; לתיקון עיוותי תקציב המדינה ונגד ייבוש התקציבים החברתיים ומדיניות ההתעמרות בעניים; נגד הכיבוש ובעד שלום צודק, נגד הגזענות על כל צורותיה הממסדיות-ממשלתיות והחברתיות, נגד החקיקה האנטי דמוקרטית, סכנת המלחמה המאיימת, נגד שלטון ההון – לשוויון כל העובדות והעובדים בלא הבדל לאום, דת, גזע, צבע, מין או מגדר.

מוסיקה עובדת למען (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

אירוע 1 במאי, שצוין ע"י עובדות ועובדים המאוגדים בארגון מען לרגל חתימת מורי המרכז למוסיקה בראש העין על הסכם קיבוצי. האירוע התקיים ב-30/4/2016 בנמל תל אביב וכלל נציגים ונציגות של מאבקי עובדים שונים.
הופק ע"י: | עלה ב: 02/05/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס