ידיעה כתובה |

: מצעד האקלים 2018

סביבה נכתב על ידי

ביום שישי ה-27/4/2018, כ-3,000 אנשים צעדו במצעד האקלים הרביעי, הגדול ביותר שהיה אי פעם בישראל. המצעד נערך בקריאה לממשלה: "משבר האקלים כבר כאן, אין עוד זמן לשאננות".

המצעד נערך כאשר ברקע אסונות השיטפונות אשר התרחשו בנגב במהלך הסוף שבוע, אשר גבו את חייהם של 12 בני אדם. ברור היום יותר מתמיד שמשבר האקלים כבר כאן, והוא האיום הגדול והמוחשי ביותר על עתיד האנושות.

קרדיט צילום: אודול קפון

אלי בריף, מוביל ויוזם המצעד מטעם "מגמה ירוקה": "זיהום האוויר מוביל לשינוי האקלים. השינוי אינו גורם לתופעות טבע חדשות, הוא מוציא מאיזון, ומקצין תופעות קיימות. שיטפונות בעונת מעבר אינם תופעה נדירה, ברם השיטפונות השבוע היו החזקים ביותר בשמונה השנים האחרונות. יש מעשים שאנחנו חייבים לעשות כדי למנוע הרג מיותר של אנשים. 2,500 אנשים נשים וטף מתים בשנה בישראל מזיהום אויר. 7 אנשים ביום, כל יום. יש צעדים שאפשר לעשות עכשיו כדי לשנות את המצב. השינוי קשור בחיינו, ובהחלטות ממשלתנו."

במצעד צעדו עשרות קבוצות, כל אחת בנושא אחר, ביניהן; קבוצת "אוויר נקי" הפועלת נגד התעשייה המזהמת במפרץ חיפה, קבוצת "תחבורה ציבורית" אשר קראה לקידום תחבורה ציבורית ראויה וצעדה לצידו של אוטובוס חשמלי של חברת "דן" אשר הוביל את המצעד, קבוצת "נגד הגירוש-בעד דרום תל אביב" שקראה לעצירת הגירוש ולסגירת התחנה המרכזית בת"א, קבוצת זכויות בעלי חיים ועוד.

המצעד נערך ביוזמת ארגון "מגמה ירוקה" והשנה גם בשיתוף עם רשות איכות הסביבה של עיריית ת"א-יפו, "גרינפיס", הרשת הירוקה", "צעד ירוק", "פעולה ירוקה", ארגון ה"לאיונס" ו- 2B Friendly .

מצעד האקלים 2014 (לדף הכתבה »)

מצעד האקלים (21.9.2014) התרחש במקביל בניו-יורק, פריז, לונדון, דלהי ומקומות נוספים בעולם, בהם לקחו חלק מאות אלפי אנשים, שדרשו אנרגיה נקייה וצדק סביבתי. בישראל התקיים מייצג החנקות בכיכר הבימה בתל אביב.

הופק ע"י: | עלה ב: 28/09/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס