ידיעה כתובה |

: יהודים וערבים הפגינו יחד בוואדי עארה

חברה נכתב על ידי

בעקבות ההתבטאויות של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שקרא לתושבי ישראל לצאת בחרם צרכנים על תושבי ואדי עארה, עשרות יהודים וערבים – חברי תנועת "עומדים ביחד" וקבוצת "שכנים של שלום" – הפגינו אתמול (12.12.2017) בכניסה לאום אל פאחם בקריאה לעצור את הפילוג והשנאה.

אורי וולטמן, תנועת עומדים ביחד: "באנו לכאן היום, תושבים יהודים וערבים מוואדי עארה, כדי לבטא עמדה של חיים משותפים. אבל לא רק מהאזור, בנו לכאן היום גם מחיפה, תל אביב, ירושלים, טיבה וטירה כדי להגיד שוואדי עארה לא לבד. להגיד שמול הגזענות של ליברמן, אנחנו מתעקשים לעמוד ביחד, יהודים וערבים".

בהפגנה השתתפו חברי הכנסת עיסאווי פריג' ומוסי רז ממרצ. ח"כ עיסאווי פריג': "אנחנו מביעים היום סולידריות עם תושבי ואדי ערה, אזרחי ישראל, שרוצים שר ביטחון שמגן עליהם ולא שר ביטחון שתוקף אותם. ההסתה נגד הערבים היא מסימני ההשחתה המוסרית של הממשלה הזאת וסופה קרב". ח"כ מוסי רז: "אנחנו נלחם כאן, וכתשובה להסתה נעשה כל פעולה יחד, יהודים וערבים. כדי לחזק את השוויון, כדי להגיע לשלום עם השכנים שלנו וכדי לסיים את הכיבוש. מי שיקרא לחרם נגד אזרחים ערבים יקבל עוד יותר שיתוף פעולה עד שנסלק את הגזענים משלטון".

צילום: "עומדים ביחד"

פייסל מחאג'נה, שכנים לשלום: "אנחנו רגילים לעמוד פה לבד, אבל היום מצטרפים אלינו עומדים ביחד וחברים מכל הארץ מהצפון והדרום. לכולנו יש דרך אחת שטובה לכל תושבי המדינה. זאת דרך של שלום ודרך של שיוון. זאת דרך שמאחדת את כולנו".

ד"ר מארגו מוזס, שכנים לשלום: "התשובה שלנו לקריאות החרם זאת סולידריות חברתית בין כל תושבי האזור יהודים וערבים בוואדי ערה והסביבה".

צילום: "עומדים ביחד"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס