ידיעה כתובה |

: לחמורים נמאס – מחאת בעלי העסקים העצמאיים

חברה נכתב על ידי

בעלי העסקים העצמאיים פותחים בקמפיין ה'חמוריאדה', במחאה על המחסור בתנאיהם הסוציאליים. במסגרת הקמפיין, שמאורגן על ידי הסתדרות העצמאיים, בעלי העסקים יצאו להפגין ברחובות תל אביב עם בני לוויה מפתיעים קצת – עדרי חמורים. המחאה מתקיימת בעקבות דרישתם של בעלי העסקים העצמאיים לקדם חקיקה סוציאלית והקלות מיסוי עבורם וקידום תכניות שיקום מצבם.

"למדינת ישראל יש שיטה: להיות שותפה ברווחי ציבור העצמאים כשהם מצליחים, אבל כשהם בצרה או במשבר, היא  שולחת אותם לדאוג לעצמם באמצעות שלל חקיקות המתחפשות לסוציאליות" אומרת נטע-לי גרייבר, מנכ"ל הסתדרות העצמאיים. "לציבור העצמאים, נמאס מחוסר השוויון המפלה במיסוי, בקיזוז ההפסדים ובתמריצים העסקיים בין העצמאים לחברות גדולות".

היום (5.12), העובדים העצמאיים במחאה. שד' רוטשילד, תל אביב (צילום: הטלוויזיה החברתית)

על פי נתוני הסתדרות העצמאיים, רק שניים מכל עשרה עסקים שורדים מעל עשור, רק אחד מכל שלושה עסקים ישרוד חמש שנות פעילות. מחצית מהעצמאים מרוויחים מתחת ל-6,900 ש"ח ברוטו. "המצב היום מעודד שחיקה וקריסה של אלפי בתי אב בישראל במקום צמיחה של הקטר המרכזי של המשק הישראלי". אומרת גרייבר. "לעצמאים נמאס הן ממדיניות הממשלה האנמית בנושא העצמאים והן מזריית החול בעיניים באמצעות חקיקות בלתי מועילות ואף מזיקות. אנו דורשים קידומו של אוגדן החקיקה שהנחנו על שולחנם של חברי הכנסת והן קידום תכנית לאומית לשיקום מצב העצמאים".

לצפייה בסרטון הקמפיין:

  כתבות ווידאו שחבל לפספס