ידיעה כתובה |

: "ילד שראה את אבא מרים יד על אמא הוא קורבן"

חברה נכתב על ידי

אתמול (רביעי, 22.11) התקיים כנס של ארגון ויצו לציון היום בינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. השנה, הכנס התמקד בנושא הטיפול בילדים שעדים לאלימות בבית, במטרה להביא לידיעת הציבור את הקשיים שהם מתמודדים איתם כתוצאה מכך ולהביא להרחבת והתאמת הטיפול באותם ילדים. בכנס השתתף בין היתר שר הרווחה, חבר הכנסת חיים כץ.

"כל ילד שראה את אבא שלו מרים יד על אמא שלו הוא קורבן", אמרה בכנס אווה מדזיבוז, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה. "התמונה הזו לא תמחק מזכרונו שנים רבות. לא פלא שחלק מהם הופכים בעצמם, בבוא היום לגברים אלימים, הרי זה מה שהם מכירים מהבית. האינטרס שלנו כחברה וכמדינה הוא לא רק להציל אותם מסביבה אלימה, אלא להציל גם את סביבתם העתידית, את הילדים שייוולדו להם בבוא היום."

 

מה תרצו להיות כשתהיו גדולים?

Posted by ‎ויצו – קידום מעמד האישה‎ on Wednesday, November 22, 2017

"לא ניתן להפריד בין תופעת האלימות מחשיפת מימדי התופעה של ההטרדות המיניות בארץ ובעולם שעולות מדי יום ויומו בתקשורת." אמרה פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית, בהתייחסות לקמפיין #MeToo  ולגל הנוכחי של חשיפת סיפורי ההטרדות המיניות בתקשורת. "שבירת שתיקתן של הנשים המוטרדות מעצימה את הצורך במתן מענה רחב ומערכתי לכל פגיעה באשר היא."

"אי אפשר להשאר אדיש למציאות בה 12 נשים נרצחו בשנה בממוצע," אמר ח"כ חיים כץ, שר הרווחה. "או למצב בו ב-14 מקלטים שהמשרד מפעיל עוברים יותר מ-900 ילדים ומעל 700 נשים. הנושא של המאבק לזכויות האישה לא זר למשרד, אבל אני חושב שהפערים בשטח היו רבים מדי וגדולים מדי ולא קיבלו את הדגש והמשאבים הראויים. אני חושב שהיום אנחנו בפתחה של ראשיתו של עידן אחר, ואנחנו מביאים איתנו בשורה כי בשנה החולפת, לצד הנתונים והמספרים הקשים והכואבים, עברנו מהפכה של ממש בתחום."

צפו בדברי השר כץ:

למרות ההישגים המפורטים של משרד הרווחה שציין השר כץ מאוחר יותר בנאומו, נראה שהמצב אינו נהיה טוב יותר. לפי דו"ח האלימות השנתי לשנת 2017 שארגון ויצו פרסם, רק 7% מהנשים ששהו במקלטים הועברו לתכנית שיקום. בנוסף, מבין כל התיקים שנפתחו בין השנים 2007 לשנת 2016 בגין עבירת ניסיון לרצח של נשים, הוגש כתב אישום רק ב-30% מהמקרים. בנוגע לילדים החשופים לאלימות, הנושא המצויין השנה, והגברים האלימים, נמצא כי רק כמחצית האחוז מאותם ילדים מטופלים במרכזים ובמקלטים, ואילו מתוך הגברים רק כרבע מטופלים. על אף שאנחנו בראשיתו של עידן אחר, לפי דבריו של השר כץ, המאבק באלימות נגד נשים רחוק מלהיגמר והמציאות עודנה לא בטוחה עבור נשים וילדים באשר הם.

בכנס נערך טקס לציון שמותיהן של הנשים אשר נרצחו השנה על רקע מגדרי:

  כתבות ווידאו שחבל לפספס