ידיעה כתובה |

: המאבק לשחרור חיות הבר

סביבה נכתב על ידי

עשרות ילדים ובני משפחותיהם התאספו בבוקר יום שבת (21.10.17) בסמוך למכלאה העירונית לחיות בר בתל אביב (בפינת הרחובות קוסובסקי וסנהדרין), כדי להשתתף באירוע הסברה חינוכי במסגרת המאבק הציבורי הקורא לסגירת המכלאות. הילדים ציירו יחד ציור ענק של חיות בר חופשיות, עליו מופיעה הסיסמא המובילה את המאבק "יחד נשחרר את חיות הבר". 

צילום: רויטל טופיול

ביום שבת התאספו עשרות ילדים ובני משפחותיהם סמוך למכלאה העירונית לחיות בר בפארק הירקון, כדי להשתתף בפעילות חינוכית, ערכית וכיפית במיוחד, כחלק מהמאבק "יחד נשחרר את חיות הבר". הילדים ציירו יחד ציור ענק של חיות בר שמחות וחופשיות, על מנת להראות מה באמת חושבים ילדים לגבי החזקת בעלי חיים בכלובים בלב העיר. מאפרות מקצועיות חיפשו את הילדים לבעלי חיים והם הצטלמו בתוך ציור של חיות בר חופשיות. עוברים ושבים התעניינו בפעילות, קיבלו מידע על המאבק וחתמו על העצומה שצברה ברשת מעל 3000 חתימות.

צילום: רויטל טופיול

איילה פרידמן, בת 7, שהשתתפה בפעילות אמרה: "עצוב לי לראות את החיות בכלוב, באנו לכאן כדי שישחררו את בעלי החיים, הם לבד ועצוב להם בכלוב. אני מעדיפה לראות אותם בטבע". אמא של איילה, נועה, הוסיפה: "זה פשוט שובר את הלב המכלאות האלה, היה לנו חשוב לבוא לכאן כדי לומר שאנחנו לא רוצים לראות בעלי חיים כלואים. אין בזה שום דבר חינוכי, הילדים לא צריכים לראות חיות מאחורי סורגים באמצע העיר".

צילום: רויטל טופיול

צילום: רויטל טופיול

מארגני המאבק לשחרור חיות הבר, מתכננים למסור את הציור לידיו של ראש עיריית תל אביב, מר רון חולדאי, ולקרוא לו לפעול לסגירת שלוש המכלאות העירוניות לחיות בר הפועלות בעיר באחריות העירייה וחברת גני יהושע: שתיים בפארק הירקון ואחת בפארק דרום (בגין). במכלאות כלואות חיות בר כמו יעלים, איילים, יענים, אמו, דביבון, חוטמנים, עופות מים ועוד, בתנאים ירודים שאינם מתאימים לצרכיהם הפיזיים והמנטליים ולמעשה מעמידים אותם בסכנת מוות, תוצאה של התעללות, הרעלות ממזון לא מתאים וחנק משקיות ופסולת שמושלכים לכלוביהן.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס