ידיעה כתובה |

: מחאה על רדיפת פעילי שמאל מול בית השרה שקד

חברה נכתב על ידי

עשרות הפגינו אתמול (יום א', 25.6) בסמוך לביתה של שרת המשפטים איילת שקד בתל אביב, במחאה על רדיפת פעילי שמאל – לאור חקירתו של דובר שוברים שתיקה, דין יששכרוף. 

תולי פלינט, חבר בהנהגת לוחמים לשלום: "אנחנו קוראים כאן היום לשרת המשפטים לא לבודד מקרה אחד אלא לחקור את כולנו. אלימות היא פרקטיקה קבועה של הכיבוש בשטחים והיא הורסת אותנו כחברה מבפנים. החקירה הבודדת נגד פעיל שמאל היא רדיפה פוליטית ואין לה מטרה להגיע לחקר האמת. אנחנו מזמינים את איילת שקד לבוא לכל חוג בית של לוחמים לשלום ולחקור אותנו. אבל לחקור גם את עצמה. אם אנחנו רוצים חברה צודקת ללא אלימות, הכיבוש חייב ליפול".

צילום: רמי בן-ארי, לוחמים לשלום

מוסי רז, מזכ"ל מרצ: "באנו לכאן למחות מול ביתה של שרת המשפטים שהחליטה לנסות להשתיק מחאה בדרך של חקירות ולהגיד לה: זה לא יעבור. הימין בישראל ושרת המשפטים היא זו שרודפת את חיילי צה"ל. אנחנו רוצים לסיים את הכיבוש. אני שמח שפתאום מחלחלת בימין הבנה שלהכות פלסטינים זה פשע. אני רוצה לראות כמה אנשים חוקרים עכשיו. שוברים שתיקה מגלה ואיילת שקד מנסה להסתיר. כל מי שאיתנו ששירת בשטחים וגם מי שלא יודע שנעשים מעשים שלא ייעשו ומי שאחראי זה ראש הממשלה ולא סגן בצה"ל. אני מזמין לבוא לחקור אותי. יש לי דברים שמאוד יביכו את איילת שקד. שניים מחברי מפלגתה היו איתי ביחידה, שתיזהר."

צילום: רמי בן-ארי, לוחמים לשלום

אתמול בבוקר (א' 25/6), לפני ההפגנה, פרסמו 18 ארגוני זכויות אדם ושלום הודעת סולידריות עם ארגון שוברים שתיקה, על רקע חקירתו של דובר הארגון במשטרת חברון בשבוע שעבר.
בהודעת התמיכה נכתב כי "שרת המשפטים איילת שקד, היועמ״ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן, הנחרצות הפתאומית בה אתם מטפלים באלימות כלפי פלסטינים מרשימה. למעשה, כבר 50 שנים הפלסטינים חיים תחת אלימות ממוסדת ומאורגנת שעומדת בבסיס משטר הכיבוש – שליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית. מערכת אכיפת החוק האזרחית והצבאית ובתי המשפט משווים חזות של חוקיות להרג, פציעות, עינויים, ענישה קולקטיבית, גזל אדמות, שלילת חופש תנועה, מעצרים מנהליים ועוד. גם חקירות של חשדות להפרות חמורות של הדין הבינלאומי מטוייחות היטב וממוסמסות על ידי גורמי האכיפה. חקירתו של דובר שוברים שתיקה לא באה לעולם על מנת לקדם דין וחשבון, אלא בדיוק להיפך – להטיל אימה ולהפחיד את מבקרי הכיבוש מלהשמיע את קולם. אנחנו עומדים עם חברינו בארגון שוברים שתיקה וגם אנחנו לא נחריש – עד לסיום הכיבוש ועוולותיו."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס