ידיעה כתובה |

: מחאה בתערוכת הנשק ISDEF

מדינה נכתב על ידי

קבוצת פעילות, הדורשת שישראל תפסיק את סחר הנשק בין השאר למדינות עליהן מוטל אמברגו נשק עולמי, הסתננה הבוקר לתערוכת ISDEF וערכה מיצג בו נשכבו על רצפת האולם המרכזי, עם שלטים "כאן מרוויחים מהכיבוש", לצד כסף מלא בדם, ולבושות חולצות שמאשימות את תעשיית הנשק ברווח מהכיבוש. הערב תקיים הקואליציה הפגנה נגד סחר הנשק הישראלי, בגני התערוכה בשעה 17:00.

כנס ISDEF עוסק כולו בשיווק תעשיות הנשק של ישראל למדינות העולם השונות ובהן: אוסטרליה, איטליה, אינדונזיה, אנגליה, ארגנטינה, ארה"ב, בוסניה, ברזיל, גאנה, גאורגיה, גרמניה, הודו, הולנד, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז-אפריקאית, חוף השנהב, יפן, ליבריה, מאלי, מלאווי, מיאנמר, מקסיקו, מרוקו, ניגריה, סין, סנגל, ספרד, סרילנקה, פולין, פורטוגל, פרו, צ'כיה, צרפת, קולומביה, קזחסטאן, קמרון, רוסיה, תאילנד, תורכיה. חלק לא מבוטל מאותן המדינות, השתתף גם בכנס הקודם שנערך בישראל בשנת 2015.

גאוות ייצור הנשק הישראלית, גרמה לאין ספור פצועים, נכים והרוגים, בפעילויות הקרביות השונות של אותן המדינות ובהן: סרי-לנקה, קונגו, מיאנמר-בורמה, הנמצאות במלחמות אזרחים ובקונפליקטים חמורים, או מדינות שהוטל עליהן אמברגו נשק כגון: הרפובליקה המרכז אפריקאית ומיאנמר-בורמה, להן ישראל מוכרת נשק על אף האיסור (חברות ברשימת האמברגו עד לפני שנה: הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, חוף השנהב, ליבריה אשר גם להן ישראל מכרה תוך כדי האיסור).

הכניסה לתערוכה. צילום יח"צ.

שחף ויסבין, רכזת פרויקט "חמושים" של קואליציית נשים לשלום: "התעשיות הצבאיות הישראליות משווקות מוצרים וטכנולוגיות כ'נוסו בקרב' – טכנולוגיות שנוסו על הפלסטינים החיים תחת כיבוש. מדינת ישראל הפכה את הכיבוש הישראלי בשטחים למנופן הכלכלי של חברות הנשק הישראליות, בזכותו הן משגשגות. הכיבוש הפך מזמן לאינטרס כלכלי – החברות מציגות בכנס לצד משרד הביטחון את הצלחתן בדיכוי אוכלוסייה אזרחית ב'לוחמה א-סימטרית' וקוצרות מיליארדים, כשהן משווקות, מוכרות ומתווכות נשק ללא הבחנה למוקדי קונפליקטים ברחבי העולם."

הנשק, הטכנולוגיות וההכשרות הצבאיות של צה"ל, משמשים לא אחת לרצח-עם, טבח ודיכוי התנגדות אזרחית. זאת תוך כדי השרשת אלימות נגד נשים ואונס כשיטות לדיכוי במוקדי לוחמה, תוך השרשת מלחמה וכוחנות בחברה הישראלית, ותוך שימוש במסים שכולנו משלמים אשר יוצאים על סחר בנשק, תוך חוסר שקיפות משווע מצד משרד הביטחון.

ויסבין מוסיפה: "אי אפשר לתאר את הציניות כשרואים את הלוגו של מד"א שתפקידו להציל חיים נותן חסות לתערוכה שכל עניינה זריעת מוות. לוגו שמתנוסס בגאון על הקיר. אנחנו מוחות על בחירתו של מד"א לסייע לתעשייה הרצחנית הזו ".

לוגו מד"א, ארגון שתפקידו להציל חיים, נותן חסות לתערוכה שכל עניינה זריעת מוות. צילום: יח"צ.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס