ידיעה כתובה |

: אירועי חג הפועלים 2017

חברה נכתב על ידי

חג הפועלים הוא חג המבטא סולידריות בין ארגוני עובדים וביטוי למאבק למען תנאי עבודה טובים יותר. מהם המאבקים העיקריים של 2017? איך המאבק בא לידי ביטוי?

ב-27/04/2017 התקיימה צעדת ה-1 במאי השנתית בה השתתפו חברי וחברות ההסתדרות, תנועות נוער, ארגוני עובדים, תנועת עומדים ביחד ופעילים של מרץ וחד"ש. נאמו נציגי ונציגות עובדים, שסיפרו על מאבקם להתארגנות ולהתאגדות ביניהם: מאבק העיתונאים, מאבק עובדות ועובדי הניקיון באונ' תל אביב, כמו כן הועלתה מחאה על חוק הפיקדון שהטילה לאחרונה הממשלה על מבקשי מקלט ומעסיקיהם. 

צעדת 1 במאי 2017 בתל אביב (לדף הכתבה »)

בצעדת 1 במאי 2017 שהתקיימה בתל אביב (27/4), השתתפו חברי וחברות ההסתדרות, תנועות נוער, ארגוני עובדים, תנועת עומדים ביחד ופעילים של מרץ וחד"ש. נאמו נציגי ונציגות עובדים, שסיפרו על מאבקם להתארגנות ולהתאגדות ביניהם: מאבק העיתונאים, מאבק עובדות ועובדי הניקיון באונ' תל אביב, כמו כן הועלתה מחאה על חוק הפיקדון שהטילה לאחרונה הממשלה על מבקשי מקלט ומעסיקיהם.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/04/2017

השנה חג הפועלים יצוין בכל הקמפוסים והאוניברסיטאות בסימן מעבר להעסקה ישירה של עובדות ועובדי הניקיון באוניברסיטאות. היום יצוין במקביל בתאריך ה-3 למאי באוניברסיטאות שונות ברחבי הארץ, באירועים ייקחו חלק חברי וחברות כנסת.
באוניברסיטה העברית יתקיימו בשני הקמפוסים העיקריים אירועי חלוקת מתנות לעובדים בתמיכת הפעילים, הסטודנטים והמרצים. בקמפוס הר הצופים גם יהיה הפנינג והפגנה ביום זה, שמטרתה להעלות מודעות ומעורבות של הסטודנטים במהלך.
בטכניון  ובאוניברסיטת חיפה תתקיים הפגנה בהשתתפות המרצים  וטקס חלוקת מתנות מהסטודנטים למרצים כאות הוקרה על תפקידם החשוב של העובדים ותרומתם לחיי הקמפוס ההוראה והמחקר.
באוניברסיטת בן גוריון  מתוכננת הפגנה מול בית הסטודנט, בנוסף לחלוקת המתנות, שבה ידרשו הסטודנטים העסקה ישירה לעובדים, במקום ההעסקה הפוגענית באמצעות קבלן.
באוניברסיטת תל אביב  אירוע חלוקת המתנות לעובדים יכלול הפנינג מיוחד לכבוד החג, ויהווה המשך להפגנה הגדולה שהייתה בטרם יציאת הסטודנטים לחופשת הפסח. גם שם, כמו בקמפוסים אחרים, הפעילות האינטנסיבית של המטה המקומי זוכה להשתתפות הסגל האקדמאי

ב- 9/05/2017 צעדה גדולה שתצא מבית ההסתדרות בירושלים ותסתיים בהפגנה מול לשכת שר החינוך, נפתלי בנט. הקריאה של הצעדה היא 'סוגרים את הפקולטה למדעי הניצול', איחוד כוחות של עובדות ועובדי קבלן מכלל האוניברסיטאות, סטודנטים מכל הארץ, פעילים, נציגי תאים, חברי סגל ותומכים במטרה לפעול כגוף אחד ולרתום את כלל המאמצים לטובת המעבר להעסקה ישירה של עובדות ועובדי הקבלן באוניברסיטאות הארץ לקראת מעבר העסקת עובדי הקבלן באוניברסיטאות להעסקה ישירה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס