ידיעה כתובה |

: צעדת האחד במאי

חברה נכתב על ידי

האחד במאי הוא החג של המאבקים שהובילו לזכויות החברתיות והכלכליות, חג המושתת על סולידריות בין מאבקי העובדים השונים. ביום ה', 27/4, בשעה 15:30 תתקיים בתל אביב הצעדה המסורתית ובה בלוק פוליטי מעמדי למען צדק חברתי, שוויון ושלום.

במסגרת צעדת ההסתדרות, בלוק פוליטי-מעמדי של "עומדים ביחד", "חד"ש" ו"מר"צ", יצעד בדרישות לעצירת כל תכניות ההפרטה והחזרה לידי בעלות ציבורית השירותים החברתיים והחברות שהופרטו, להפסקת העבודה הקבלנית ומעבר להעסקה ישירה, העלאה משמעותית בשכר, במיוחד בדרגות השכר הנמוכות, להגנה אמיתית על קבוצות העובדים המוחלשות, להבטחת קיום בכבוד לקשישים ולנכים, לביטול האפליה המגדרית בתלוש השכר, למתן גיבוי לכל קבוצות העובדים הנאבקות, לשמירה על בטיחות וחיי העובדים במקומות העבודה, להגדלת המיסוי של תאגידים גדולים, יציאה ממעגל הדמים של כיבוש ומלחמות באמצעות שלום ישראלי-פלסטיני, כדי שכלכלת הארץ ומשאביה יוקדשו לקידום רווחת האנשים, במקום למלחמות.
לפרטי האירוע.

לצפייה בכתבות שלנו שיהדהדו את הקול הקורא ואולי, בתקווה, ישכנעו אותכם/ן להצטרף למאבק המשותף:

נפל בבריגדה היהודית (לדף הכתבה »)

פועל כבן 30 נפל היום (18/4/2017), במהלך עבודתו באתר בנייה "הבריגדה היהודית" ברח' דן שומרון בהרצליה (החברה הקבלנית "ע. ע. אבו ראס בע"מ"). הפועל, ג'מאל שריף תושב יטא, נפל מגובה של כשלושה מטרים, נפצע ביד ובצוואר והועבר באמבולנס במצב בינוני לבית החולים מאיר בכפר סבא. כתב של הטלוויזיה החברתית, שהגיע לתעד את המקרה, הותקף ע"י מנהל העבודה במקום. מהצילומים עולה כי באתר ליקויי בטיחות רבים כגון: פתחים לא מגודרים, פיגומים לא תקניים עם חוסרים במעקי הבטיחות ובלוחות העץ. מעל כ-150 תאונות שדרגת הפציעה בהן מוגדרת בינונית מתרחשות מידי שנה באתרי בנייה בישראל. אתרים אלו לא "זוכים" לביקורי פיקוח מצד מפקחי מנהל הבטיחות, במטרה לעמוד על תנאי הבטיחות בהם כמתחייב באתרים בהם דרגת הפציעה מוגדרת "קשה", זאת למרות שחומרת הפציעה – תלוית מזל בלבד.
הופק ע"י: | עלה ב: 18/04/2017

מורות היל"ה דורשות העסקה ישירה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מורות ומורי הקבלן הגיעו להפגין מול ביתו של שר החינוך בנט במחאה על הזכויות הנשללות מהם כעובדי קבלן ובדרישה לרצף תעסוקתי ובטחון תעסוקתי.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/02/2017

עאבד אל-כארים שריף מירושלים (לדף הכתבה »)

הכירו את עאבד אל-כארים שריף משכונת שועפט. הוא עובד ברשות העתיקות מ-2003, ולאחר שהוא וחבריו פוטרו ללא התנאים המגיעים להם כחוק, הם התאגדו בארגון העובדים מען. פרויקט 100 קולות - פלסטיניות ופלסטינים אזרחי ישראל מספרים על עצמם, דעותיהם וחוויותיהם.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/07/2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס