ידיעה כתובה |

: יש לפתוח בחקירה פלילית נגד השר ארדן

חברה נכתב על ידי

האם השר לבטחון פנים גלעד ארדן הסית לגזענות כנגד הציבור הערבי? האם יש בהסתה זו עילה מספיקה לפתיחת חקירה פלילית? מרכז עדאלה, המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי, פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבקשה לפתיחת חקירה פלילית.

מרכז עדאלה מסביר את הפנייה ליועמ"ש בכך שהשר ארדן התבטא באופן גזעני ומסית נגד הציבור הערבי הן במהלך גל השריפות לפני כחודשיים, והן לאחר התקרית במהלך הריסת הכפר אום אלחיראן. עו"ד נדים שחאדה מביא דוגמאות להתבטאויות גזעניות של השר ארדן בחשבון הפייסבוק. אחת מהדוגמאות הייתה לפני חודשיים בזמן גל השריפות:

מתוך חשבון הפייסבוק של השר גלעד ארדן.

דוגמא נוספת היא שבמהלך הריסת הכפר אום אלחיראן, מיהר ארדן להצהיר שהאירוע מבוסס על רקע לאומני: "ואז המחבל הסיט בחדות את ההגה והאיץ במהירות כדי לדרוס את קבוצת השוטרים". בנוסף להסתה נגד החברה הערבית, הוא גם מסית נגד חברי הכנסת הערבים וניתן לראות זאת בפוסט שכתב בפייסבוק:

מתוך חשבון הפייסבוק של השר גלעד ארדן.

בפניית עדאלה נאמר כי התבטאויותיו של ארדן מחזקות תופעות של דעות קדומות שליליות ויחד עם תוקף מעמדו הן יוצרות השפעה מכרעת באופן שבו המשטרה רואה את הציבור הערבי – מדיניות אצבע קלה על ההדק. הדרישה היא ברורה, יועמ"ש אביחי מנדלבליט חייב להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד השר.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס