ידיעה כתובה |

: נזקים לאוכלוסיה הפלסטינית לעומת הישראלית

מדינה נכתב על ידי

דוח בנושא הגנה על אזרחים פורסם על ידי המשרד לתיאום עיניינים הומניטריים באו"ם בשבוע שעבר. הדוח מכיל השוואה בין הנזק שנגרם לאוכלוסיה הפלסטינית לעומת הנזק הנגרם לאוכלוסיה הישראלית במגוון תחומים.

להלן חלק מהתיעודים המוזכירים בדוח:
נראה בדוח כי כמות פעולות הפגיעה באוכלוסיה הפלסטינים גדולה בהרבה מכמות הפגיעה באוכלוסיה הישראלית. תועד כי ב־29 בינואר צעיר פלסטיני אחד נהרג ו־36 נפצעו במהלך עימותים מרובים עם כוחות ישראליים. חלקם, במהלך מבצע חיפוש במחנה הפליטים ג׳נין ורוב הפצועים האחרים נפגעו בעימותים דומים במהלך ההפגנות, מבצעי חיפוש ומעצר, וליד גדר המערכת הישראלית ברצועת עזה.
בנוסף ב־4 בפברואר מתנחלים פצעו שישה פלסטינים בתקריות שונות והשחיתו 500 עצים ושתילים בבעלות פלסטינית ליד הכפר אל־ח׳דר (נפת בית לחם). המתנחלים התעמתו עם פלסטינים שהפגינו נגד פעילויות התנחלות. בעימות זה נפגעו חמישה מתנחלים ושלושה פלסטינים. שני פלסטינים נפצעו מיידוי אבנים על כלי הרכב שלהם ופלסטיני נוסף הוכה ונפצע על ידי מתנחלים בעת שעשה את דרכו לאדמתו.

נפגעים פלסטינים בשטח הפלסטיני הכבוש.מתוך הדוח של המשרד לתיאום עניינים הומניטריים.

אלו הם חלק קטן מהתיעודים לפגיעה באוכלוסיה הפלסטינית. כמו כן ישנה גם פגיעה מינורית באולוסיה הישראלית לדוגמא, אמצעי תקשורת ישראליים דיווחו על 26 תקריות שבהן יידו פלסטינים אבנים ובקבוקי תבערה על כלי רכב ישראליים, וגרמו לפציעתם של ארבעה מתנחלים, בהם תינוק, כולם ליד בית לחם, ולנזק לכמה כלי רכב ישראליים.
כאמור אלו הם חלק קטן מאד מהתיעודים המוזכרים בדוח המלא.

אזרחים ישראלים שנפגעו מידי פלסטינים בשטח הפלסטיני הכבוש ובישראל. מתוך השמרד לתיאום עניינים הומניטריים.

צפו במחאה מול משרד הביטחון על רקע גל האלימות והדיכוי הקטלני בגדה המערבית בכלל ובחברון בפרט:

"ביטחון לא משיגים מהריגת מפגינים!" (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משמרת מחאה מול משרד הביטחון על רקע גל האלימות והדיכוי הקטלני בגדה המערבית בכלל ובחברון בפרט. ההפגנה אורגנה ע"י תנועת תראבוט התחברות בעקבות אלימות הצבא והמתנחלים נגד הפלסטינים בחברון ובעקבות קריאה לפעולה של פעילי שמאל פלסטינים מהעיר לצאת ולהפגין גם בתוך ישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/12/2015


 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס