ידיעה כתובה |

: הפגנת תמיכה בעגונה מצפת

חברה נכתב על ידי

ביום רביעי הקרוב (11.1.2017) יפגינו פעילי ופעילות תנועת מבוי סתום בכיכר אגרנט (סמוך לבית המשפט העליון) נגד התנהלותה של הרבנות הראשית לישראל שערערה על החלטת בית הדין הרבני בצפת לתת גט לאישה עגונה שבעלה נמצא בתרדמת כבר שבע שנים.

שבע שנים שכב בעלה של ש' בתרדמת אחרי שנפגע בתאונת דרכים בלי יכולת לתקשר עם סביבתו עד שבית הדין בצפת פסק שהיא זכאית לגט.
עכשיו, כמעט שלוש שנים אחרי הפסיקה האמיצה והצודקת של בית הדין, מגיע אדם שכלל אינו קשור לתיק ומבקש לערער על הגט ולשלול מש' את החופש שלה פעם נוספת. "היעלה על הדעת שאדם שכלל אינו מכיר את הזוג, שאמר מפורשות כי אלה גורמים רבניים-אינטרסנטיים שעומדים מאחוריו ושדרשו ממנו להגיש את הערעור, הוא זה שיחזיר את מצבה לאחור, ישיב אותה להיות עגונה ויגזור עליה שוב חיים של אומללות?" תוהה עו"ד כהנא דרור (עורכת דינה של ש').

מתוך קמפיין של עמותת "מבוי סתום"

מתוך קמפיין של עמותת "מבוי סתום"

 בעקבות צעד חסר תקדים זה של הרבנות – שיש לו השלכות על כולנו הגיש ארגון מבוי סתום, המייצג את ש', עתירה לבג"ץ. בשנת 2014 התיר בית הדין הרבני שבצפת לש' לחיות את חייה כאישה שאינה נשואה בצעד חסר תקדים שעליו נכתב רבות בתקשורת, אך הרבנות הראשית ובראשה הרב יצחק יוסף (בנו של הרב עובדיה יוסף) ערערה על החלטתו של בית הדין שבצפת, השבוע כמעט שלוש שנים אחרי יתקיים הדיון בבית הדין הגבוה לצדק.
יש לציין שגם על פי ההלכה היהודית, היחידים שיכולים להגיש ערעור על קבלת גט מבית הדין זה אך ורק אחד מבני הזוג, כך שלמעשה יש פה תקדים מסוכן שיערער על ההלכה היהודית, ולא רק על החוק . לפיו כל אדם מהרחוב יוכל להתערב בגיטי נשים שנדונים בין בני זוג, בין אם מעוניינים להתגרש, ובין אם הם במצב כפי שנמצאים בו ש' ובעלה לשעבר.

בשעה 10:30 תתקיים עצרת תמיכה בעגונה  של ארגון "מבוי סתום" בשיתוף ארגונים נוספים, רבנים ואישי ציבור מול בית המשפט העליון.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס