ידיעה כתובה |

: פעולות מחאה נגד המלחמה בסוריה

מדינה נכתב על ידי

תמונות קשות של מלחמת אזרחים אכזרית זורמות מסוריה. ארגון רופאים לזכויות אדם הצטרף למכתב עליו חתומים עשרות רופאים, חברים בארגוני בריאות, זכויות אדם וסיוע הומניטרי, הפונה באופן פומבי לקהילה הרפואית ברוסיה. המכתב מפציר ברופאים הרוסים להצטרף לדרישה להפסיק את פשעי המלחמה בסוריה, וכן לדרישה שממשלת רוסיה תפעל בדחיפות לסיים את המשבר ההומניטרי המתמשך באזור חאלב ובכל רחבי סוריה.

מן המכתב: "מזרח חאלב הפכה לסטאלינגרד המודרנית. סטאלינגרד הייתה נתונה למצור נאצי במשך 160 ימים. התנאים בה תוארו כגרועים מהגיהינום. האנשים הנצורים במזרח העיר חאלב חיים בתנאים דומים. הם נתונים למצור מזה 140 ימים, ואוזלת להם הספקה חיונית כפורמולה לתינוקות, מזון, דלק, ציוד רפואי, ומצרכים הכרחיים להישרדות. ילדים וחולים מתים בשל הקור הקיצוני." על המכתב חתומים עשרות רופאים ממוסדות בריאות מובילים, עם ניסיון בסיוע בחירום, רפואה בינלאומית ואתיקה רפואית, יחד עם ארגונים הומניטריים שחבריהם מסכנים את חייהם במתן סיוע תחת הפצצות. למכתב המלא (באנגלית).

ד"ר זאהר סהלול, מארגון רופאים סורים-אמריקאים, סיפר: "המצב בחאלב קטסטרופלי. חבריי שלחו לי תמונות של אנשים הנמלטים מהעיר, ראיתי תמונות של ילדים המנסים להימלט. אחת מהן קורעת לב במיוחד – של ילדה שרגלה האחת נקטעה, והיא מנסה לעזוב את העיר תוך שהיא נעזרת בקביים. אחרי כל כך הרבה הבטחות שהופרו, מסתבר שזו הקהילה הבינלאומית שאין לה רגליים לעמוד עליהן עוד." הרופאים והארגונים החתומים מפצירים בקהילה הרפואית הרוסית "דחקו בממשלתכם לאפשר לעזרה הומניטרית להגיע לנצורים במזרח העיר אלפו, לתת לפנות את החולים והפצועים וליצור מסדרון הומניטרי על העיר בפיקוח של הצלב האדום הבינלאומי והאו"ם, ללחוץ על ממשלת רוסיה לאפשר את משלוחי הסיוע לערים נצורים בסוריה, ולהפסיק להתקיף אזרחים, בתי חולים ובתי ספר  ללא אבחנה או אף באופן מכוון בכל רחבי המדינה."

ביום שישי, 16/12, תתקיים בכיכר פריז בירושלים הפגנת סולידריות עם העם הסורי. מטרת ההפגנה להעלות את מודעות הציבור ואת תשומת לב הממשלה, וכדי להביע תמיכה ואבל על אלה שאיבדו וממשיכים לאבד ברגעים אלו את חייהם ואת חיי משפחותיהם. לפרטי האירוע בפייסבוק.

ארגון תג מאיר יוצא בקריאה "כיהודים איננו יכולים לשתוק" ומארגן עצרת מחאה, בקריאה לכל מנהיגי מדינות האזור והעולם: עיצרו את טבח האזרחים בחאלב ובסוריה! העצרת תתקיים ביום ראשון 18.12.16 בשעה 19:30 ברחוב הירקון בתל אביב ותכלול שרשרת אנושית ארוכה בין השגרירויות של רוסיה וארה"ב. לפרטי האירוע בפייסבוק.

  • הפגנה קודמת שהתקיימה מול שגרירות רוסיה בקריאה לעצור את ההרג בסוריה:

די להפצצות רוסיות בסוריה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עשרות הפגינו מול השגרירות הרוסית (25/10/2016) במחאה על ההפצצות הרוסיות על העיר חאלב ועל ההתגייסות של השלטונות ברוסיה למען משטרו של בשאר אל אסד. לקריאה נוספת באתר שיחה מקומית.
הופק ע"י: | עלה ב: 27/10/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס