תמלול הכתבה: שרשרת אנושית לתמיכה בעם הסורי

קריינות: מאות אנשים הגיעו ביום ראשון להפגין נגד הטבח המתרחש בסוריה. מפגינות ומפגינים יצרו שרשרת אנושית בין שגרירות ארצות הברית לבין שגרירות רוסיה, כאות לסולידריות עם העם הסורי ותושבי העיר חאלב. אמנם ההפגנה היתה שקטה יחסית, אך השלטים שהחזיקו המפגינות והמפגינים זעקו זעקה ברורה.

נמרוד אוהלי: אני כיהודי לא יכול להרשות לעצמי להיות בנקודה בהיסטוריה שאני רואה טבח כזה קורה ולעמוד מנגד. התחושה הזאתי שכל כך הרבה זמן להגיד "אני קטן, אין לי יכולת..."

קריאות בהפגנה: איפה היינו? מה עשינו? למה לא היינו? למה לא עשינו?

טלי ענבר גרוסמן: איך יכולתי שלא להגיע? זאת אומרת זה מה שהרגשתי היום. שזה הדבר הכי חשוב שיש לי לעשות היום. והיום עבדתי עם אנשים מבוגרים, אנשים שהם ניצולי שואה שאחת מהנשים אמרה שזה יכול לקרות לנו, ודיברנו על זה שזה בעצם קרה לנו.

קריאות בהפגנה: רצח עם זה רצח עם, זה רצח עם, זה רצח עם.

גדי שי-קני: לא לדרוש שהעולם יפתור את הבעיות בסוריה, אנחנו צריכים לעשות את חלקנו. ויש לנו מה לעשות, כל כך הרבה אנשים נהרגים שם, יש מה לעשות מחנות פליטים כיום, לדעתי זה אפשרי, אבל צריכים לשים על זה את הדעת, לדרוש את זה, ובשביל זה אני פה. מה שארצות הברית ורוסיה יעשו, הקול שלנו הוא קטן, מי אנחנו שנגיד להם מה לעשות?

מיאמי עמית: לחץ גדול בינלאומי מביא לתזוזות טקטוניות קטנות, אבל מביא.

קריאות בהפגנה: מה אתם עושים? אנחנו עומדים פה. מה אתם עושים? מה אתם עושים?

פול בירקוודס: אירופה ואמריקה מתעלמות מאלימות ערבית נגד ערבים במזרח התיכון כי זה קל להתעלם. הם חושבים שאין לזה השפעה עליהם, בוודאי שיש לזה. משבר הפליטים באירופה הוא חלק מזה, העלייה של דאע"ש היא חלק מזה, ואם לא נתמודד עם זה באופן הומאני והגיוני יהיו עוד התקפות במערב.

קריאות בהפגנה: די לטבח די לשכול, אסד חייב ליפול

טלי ענבר גרוסמן: נראה לי שהגיע הזמן שהגבולות זה משהו שהוא פאסה, יש משהו שהוא מעבר לגבולות, ברמה האנושית שצריך להתעלות וזה מה שהייתי מצפה ממנהיגים, מגברים שיעשו. שיתעלו מעל הגבולות האלה, להבין שיש שם אנשים שהם לא האויבים שלנו, הם אנשים שהם סובלים, זה ילדים שעכשיו... אני עם כל השכבות האלה, אין להם את כל השכבות האלה, אין להם את המעטפת שתעטוף אותם. זהו... כאילו, זה מה שאני יכולה לעשות כרגע.

קריאות בהפגנה: סורה חושך, הלאה שחור, סורה מפני האור

סוף תמלול הכתבה: שרשרת אנושית לתמיכה בעם הסורי
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס