ידיעה כתובה |

: משט הנשים לא הגיע לעזה

מדינה נכתב על ידי

משט הנשים לעזה נעצר אתמול (5/10/2016) על ידי חיל הים הישראלי במרחק של כ-35 מייל מחופי ישראל והסירה "זייתונה" נגררה לנמל אשדוד. המשט נעצר ללא התנגדות מצד הנשים על הסירה, אשר הצהירו מראש על המשט כלא אלים ועל כוונתן שלא להתנגד.

משט הנשים יצא לדרכו מברצלונה, ספרד, ועצר בדרך בנמלים באג'אצ'ו (קורסיקה, צרפת) ומסינה (סיציליה, איטליה), כאשר בכל נמל נערך הפנינג בהשתתפות תומכות ותומכים ובו הופעות, הרצאות וסדנאות. המשט נתקל בקשיים רבים בדרך: הסירה "אמל" יצאה מברצלונה אך נאלצה לשוב על עקבותיה למחרת עקב תקלת מנוע חמורה אשר השביתה אותה. הסירה "אמל 2" אשר היתה אמורה למלא את מקום ה"אמל" ממסינה לעזה, גם היא לא יצאה לדרך עקב תקלה. הסירה "זייתונה" עוכבה בברצלונה על ידי משמר החופים הספרדי בשל בירוקרטיה והשלמת אישורים מנהלתיים, אך למרות הקשיים, נשות המשט קיוו להצליח להגיע לחופי עזה.

צפו בכתבתה של יהודית אילני, על הדרך מאג'אצ'יו למסינה:

סולידריות ותקווה על הזייתונה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

משט הנשים לא הגיע לעזה, חיל הים עצר את הסירה "זייתונה" וגרר אותה לנמל אשדוד. צפו בחוויותיה של כתבתנו יהודית אילני מן ההפלגה בין אג'אצ'יו (קורסיקה, צרפת) למסינה (סיציליה, איטליה) על סיפון ה"זייתונה".
הופק ע"י: | עלה ב: 06/10/2016

אתמול, לאחר שאבד הקשר עם המשט ונודע כי חיל הים השתלט על הזייתונה וגורר אותה לאשדוד, נערכה עצרת שקטה בכיכר השעון ביפו, בה אחזו פעילות ופעילים שלטים הקוראים לשחרור הזייתונה ולהפסקת תקיפות צה"ל בעזה.

flotilla demo jaffa

נכון לעכשיו, משתתפות המשט נמצאות בכלא גבעון ברמלה. באתר המשט ניתן לצפות בסרטונים אשר הכינו המשתתפות טרם יציאתן לדרך, בהם הן מבקשות עזרה בפנייה לנציגי מדינותיהן במידה וייעצרו. לפרטים מלאים.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס