ידיעה כתובה |

: עשור למלחמת לבנון השנייה – המחאה

מדינה נכתב על ידי

לפני עשר שנים החל מבצע "שכר הולם" שתוך זמן קצר הפך למלחמת לבנון השנייה. איך נראתה המחאה של החברה הישראלית נגד המלחמה לפני עשור בלי סמארטפונים? איך נראית מחאה ללא שידור חי בפייסבוק?

עוד לפני יוטיוב, לפני שהיה לנו טוויטר ובטח עוד לפני פייסבוק – איך צולמה המחאה ואיך היא הועברה לציבור?
האם מארגני ההפגנות הצליחו להביא אנשים למחאה בלי איוונט בפיסבוק? האם לגופי התקשורת המרכזיים, שהציגו טון ברור בעד המתקפה הצבאית, היה עניין או תמריץ לסקר ולהביא קולות אחרים מעבר לאלו התומכים במתקפה ובמדיניות הממשלה?

לבנון 2: הפגנת המונים נגד המלחמה (לדף הכתבה »)

מדיניות הכוח והמלחמה, המגובה ע"י ממשל בוש, גובה מחיר כבד מישראלים, לבנונים ופלסטינים. הניסיון לכפות "סדר אזורי חדש" והתוכנית לתקוף גם את סוריה, מובילים לעוד ועוד אסונות. אלפים, יהודים וערבים, צעדו מכיכר רבין לרחבת הסינמטק והביעו את התנגדותם הנחרצת לתוקפנות.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/07/2006


ומי היו הסרבנים שישבו בכלא 6 על סרבנותם להשתתף במלחמה לפני עשר שנים? מי היו חברי הכנסת שצעדו בראש מחנה ההתנגדות למחאה?

תמיכה בסרבני מלחמת לבנון השנייה (לדף הכתבה »)

תנועת יש גבול והקואליציה נגד מלחמת לבנון השנייה, ארגנו משמרת מחאה ותמיכה בסרבני מלחמת לבנון השנייה. האירוע התקיים על הר ממול כלא 6 בעתלית, ביום שבת ה-12/8/06. באירוע השתתפו נואמים, זמרים ופעילי שלום יהודים וערבים.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/08/2006

לבנון 2: מצעד מחאה בת"א (לדף הכתבה »)

מצעד מחאה כנגד מלחמת לבנון השניה שהתקיים בתל אביב ב-16 ביולי, 2006. להשתיק את התותחים ולהתחיל לדבר. די להרג אזרחים בלבנון, בישראל ובעזה, די לאשליה החד-צדדית, משא ומתן מדיני - עכשיו.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/07/2006

הטלוויזיה החברתית שפעלה כבר אז, סיקרה את אותן מחאות. גם אנחנו לא היינו משופשפים מספיק והאיכות היא איכות של "פעם", אבל שווה לצפות במבחר כתבות – לזהות את הפעילות והפעילים – איך הם נראו לפני עשר שנים ומה ואיך הם אמרו – עשר שנים זה כבר כמעט נוסטלגיה…

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס