ידיעה כתובה |

: הקהילה הגאה נגד פינקוושינג?

חברה נכתב על ידי

בעקבות הפרסום כי משרד התיירות מתכוון להשקיע בתקופה הקרובה כ-11 מיליון שקלים בקידום התיירות הגאה לישראל, קמה מחאה ברשתות החברתיות נגד מדיניות ה"פינקוושינג" של מדינת ישראל. בשבוע הבא תתקיים משמרת מחאה מול משרדי הממשלה בקריאה לרשויות להעביר תקציבים להקהילה הגאה וארגוניה בארץ, ולא לתיירות.

לאחרונה התפרסם כי משרד התיירות מתכוון להשקיע כ-11 מיליון שקלים על מנת לקדם תיירות גאה לישראל, בעיקר סביב אירועי הגאווה המתוכננים בחודשי הקיץ. גורם במשרד התיירות הסביר לynet כי "התיירות הגאה מושפעת פחות מאשר פלגי תיירות אחרים מאירועים ביטחוניים וכלכליים, ומאז החלו לפני כעשור לשווק את תל אביב כעיר ליברלית בכל הקשור לקהילה הגאה, התיירות אליה גדלה במאות אחוזים".

בזמן שלתיירות מוצאים נבחרי הציבור תקציבים, דווקא לארגוני הקהילה הגאה נראה שאף פעם לא נמצא תקציב, "בזמן שארגוני הקהילה נותרים ללא תקציב ובמחסור, לאחר 4 פשעי שנאה נגדנו בעשור האחרון ללא פיצוי או צדק, מדינת ישראל מתעקשת לממן שיפור תדמיתי ורווח כלכלי עבורה, באמצעותנו. הצעת חוק אחרי הצעת חוק שנופלת, ללא שוויון באף תחום, המדינה מתעקשת להציג את עצמה כגן עדן ליברלי וכחברותית לקהילה בזמן שהאטרף מלא בזנות נוער, נשים טרנסיות מגיעות לזנות רחוב מתוך חוסר ברירה, ואנחנו נרצחים בשל זהותנו. אנחנו אומרים ואומרות לא לטיוח הכיבוש, ולא לניצולנו הציני תוך כדי המעשה".

12891616_207348436305565_6936447265189075650_o

פעילות בקבוצת "גאות ישראליות נגד פינקוושינג", מסבירות כי סדר עדיפויות זה של נבחרי הציבור, אשר מעדיפים להשקיע כסף בתיירות גאה על פני השקעה בקהילה הגאה עצמה, הוא חלק מאסטרטגיית הפינקוושינג. בעמוד הפייסבוק של הקבוצה הן מסבירות את משמעות המונח: "פינקוושינג, הלחם בסיסים באנגלית של טיוח ו-ורוד, הוא שימוש אסטרטגי בקהילה הגאה על מנת לקדם ישות, אדם או מוצר, על מנת לחפות על צדדיו והיבטיו השליליים. בהקשר הישראלי, מדובר באופן בו גורמים ישראליים ומדינת ישראל בכלל, ומשרד החוץ בפרט, מנצלים את הקהילה ומציגים באופן שקרי את מדינת ישראל בתור גן עדן לאנשים גאים, על מנת לחפות על החשיפה של הכיבוש הישראלי, והדיכוי של העם הפלסטיני, בתוך ומחוץ לגבולות המדינה, על ידיו. אחת המגמות המרכזיות של הפינקוושינג הוא משיכה של תיירות מין ומסיבות גאה (הומואית בעיקר) לישראל, על ידי הצגתה כמדינה ליברלית וחופשית לכל, וכמדינה שמגנה על ואוהבת את הקהילה הגאה, ועל כך עשיית רווח כלכלי על חשבון הקהילה הגאה, ועל חשבון העם הפלסטיני".

חברות הקבוצה המגדירות עצמן כ"אזרחיות ישראל, השייכות לכל גווניה של הקהילה הגאה – הומואים, טרנסג'נדריות/ים, לסביות, ביסקסואלים/ות, קוויריות/ים, א-מיניים/ות, ועוד – המתנגדות ומתנגדים לפינקוושינג הישראלי", מתכננות משמרת מחאה בשבוע הבא (06/04/16) מול משרדי הממשלה בתל אביב על מנת להתנגד ל"מערכת שמנצלת אותנו כדי לעשות עלינו קופה…שמשקיעה כספים רבים לטובת שיפור תדמיתה באמצעותנו, ולא משקיעה כספים ברווחתנו" וגם על מנת להביע התנגדות "לכיבוש של העם הפלסטיני ולדיכויו" ולתמוך "במאבק של העם הפלסטיני לחופש, ובגאים וגאות פלסטינים".

12936529_207344846305924_5848040348427833733_n (1)

מתוך עמוד הפייסבוק "גאות ישראליות נגד פינקוושינג"

  כתבות ווידאו שחבל לפספס