ידיעה כתובה |

: אח ואחות נהרגו בשנתם בהפצצה ישראלית

מדינה נכתב על ידי

שני ילדים נהרגו, ואחד נוסף נפצע בינוני, בהפצצה של חיל האוויר הישראלי בבית להיא, צפון רצועת עזה, אתמול לפנות בוקר (12.03.2016).

על פי הדיווחים, שלושה טילים נורו לעבר מחנה האימונים הצבאי "פלסטין", שבסמוך לעיירה בית להיא. אחד מהטילים התפוצץ בסמוך לבית משפחת אבו ח'וסה. יאסין בן העשר נפגע מרסיסים בכל חלקי גופו ונהרג במקום במיטתו. אחותו אסרא, בת השש, נפגעה בראשה ונפצעה אנושות, היא מתה מפצעיה לאחר כמה שעות בבית החולים. אחיהם הגדול איוב, בן 13, נפצע קשה מרסיסים בפניו ומצבו מוגדר יציב.

בעיתון "אל-איאם" דווח כי בהפצצה נפצעו עוד שלושה בני אדם, כולם ממשפחת אבו ח'וסה. על פי עדי ראייה במקום, ההפצצה התרחשה לפנות בוקר בעוד בני המשפחה ישנים. מטוס F-16 ירה טיל שגרם נזק רב לצריף בו התגוררו בני המשפחה ולהתלקחות שרפה בסמוך לבתים.

בית משפחת אבו ח'וסה לאחר ההפצצה

בית משפחת אבו ח'וסה לאחר ההפצצה

הזרוע הצבאית של חמאס אמרה בתגובה להפצצה כי: "דם הילדים לא נשפך לשווא. לא נקבל עוד את ההסלמה הגוברת של שפיכת דם ילדינו אל מול עיני העולם."

אתמול (12.03.2016) בערב נאם שר הביטחון יעלון במפגש הוקרה לפצועי חיל השריון ואמר:  "אנו לא נסבול ניסיונות להפר את השקט בדרומה של מדינת ישראל ואת הניסיונות לשבש את חייהם של תושבי עוטף עזה. לכן הגבנו בלילה בתקיפות וביד קשה כלפי נכסים של חמאס, ונדע להכות בעוצמה גדולה יותר אם הניסיונות הללו יימשכו. חמאס הוא הריבון ברצועת עזה, והוא אחראי מבחינתנו לכל מה שמתרחש שם" כך דווח ב"הארץ".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס