ידיעה כתובה |

: הוכרזו זוכי פרס ליבוביץ לשנת 2016

חברה נכתב על ידי

זוכי פרס ליבוביץ לשנת 2016 הם יעקב מנור – על מאבקו הבלתי נלאה בכיבוש, ובאסם עראמין ורמי אלחנן – אשר באומץ ליבם חותרים להפוך את השכול – אסונם – למנוף לקידום יחסי הבנה ושלום בין שני העמים.

בשנת 1988 כתב פרופ' ישעיהו ליבוביץ': "אם ימשך המצב הקיים (מילת המפתח היא: 'אם'), תהיה החוליגניזציה – או שמא אף יהיה עלינו לומר: הנאציפיקציה – של העם והחברה בישראל, בלתי נמנעת". מדי שנה ושנה מוענק פרס על שם ישעיהו לייבוביץ מטעם תנועת יש גבול, על פעילות ציבורית למאבק בכיבוש ולחתירה מתמדת לשלום ברוח משנתו של פרופ’ ליבוביץ’. בין מקבלי הפרס בעבר ניתן למנות את אורי אבנרי, חגית עופרן, שולמית אלוני, שרה בנינגה, חנה פרידמן, רפי ולדן, שולה קשת, רון פונדק, אילנה המרמן ועמירה הס.

צפו בתקצירי הטקסים מהשנים האחרונות:

פרס לייבוביץ' 2015 (לדף הכתבה »)

פרס ליבוביץ' מוענק מזה מספר שנים ע"י תנועת "יש גבול" לפעילות ולפעילים המקדמים בעשייתם את משנתו של פרופסור ישעיהו ליבוביץ'. בפרס זכו בין היתר שולמית אלוני ורון פונדק - זכרונם לברכה, אורי אבנרי, שולה קשת, חגית עופרן ואחרים. השנה זכו בפרס אילנה המרמן ועמירה הס. המרמן היא מקימת תנועת "לא מצייתות" - נשים המתנגדות לחוקי ההפרדה בין פלסטינים לישראלים המבריחות נשים וילדים מהגדה לימי בילוי בישראל. עמירה הס - עיתונאית ופובליציסטית ישראלית, אשר במשך עשרות שנים כותבת, מסקרת ומנתחת את הכיבוש הישראלי.
הופק ע"י: | עלה ב: 25/02/2015

טקס הענקת פרס ליבוביץ 2014 (לדף הכתבה »)

פרס ליבוביץ' מוענק מזה מספר שנים ע"י תנועת "יש גבול" לפעילות ולפעילים המקדמים בעשייתם את משנתו של פרופסור ישעיהו ליבוביץ'. השנה (פברואר 2014) הוענק הפרס לשולה קשת על פועלה כמנכ"לית "אחותי" ולד"ר רון פונדק על חתירתו המתמדת לשלום.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2014

אירוע הענקת הפרס יתקיים ב- 26/2/2016 בצוותא בתל אביב. לפרטי האירוע.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס