ידיעה כתובה |

: ישראלים ופלסטינים בצעדת חופש נגד הכיבוש

מדינה נכתב על ידי

מאות ישראלים ופלסטינים צעדו היום (שישי, 15.1) בצעדת החופש מצומת חוסאן לכיוון מחסום המנהרות, בהפגנה בלתי אלימה נגד הכיבוש ולמען עתיד של שלום, עצמאות וצדק לשני העמים. הצעדה אורגנה על ידי תנועת לוחמים לשלום בשיתוף עם עומדים ביחד.
כבר בתחילת ההפגנה, שהייתה הפגנה שקטה ומסודרת, נעצר ללא סיבה נראית לעין המתאם הפלסטיני של קבוצת התאטרון של לוחמים לשלום, אדם אל הוריני מרמאללה. סולימאן ח'טיב, המתאם הפלסטיני בלוחמים לשלום אמר: "הסיבה היחידה למעצר הזה היא הכיבוש. אפילו כשאנחנו לא אלימים יש מעצרים. אנחנו עומדים בסולידריות עם אדם, הפעיל שלנו שנעצר, וקוראים לצבא פה להוריד את המדים האלה ולהצטרף ללוחמים לשלום, כי אין לנו פתרון צבאי, רק פתרון של שלום.

ח'טיב הוסיף ואמר: "באנו לכאן ביחד פלסטינים וישראלים כדי להשמיע את קולנו בקריאה לשלום ולהשתמש במאבק בלתי אלים לסיום הכיבוש ולהביא לשינוי אמיתי לשני הצדדים".
2
אלון-לי גרין מיוזמת עומדים ביחד אמר: "באנו לכאן, אחרי שבועות של מתקפה כנגד השמאל וארגוני זכויות האדם, כדי להזכיר לממשלה שלא אנחנו אחראים לחוסר הביטחון ברחובות ולצרות של ישראל. מי שאחראי לכישלונות שלה – לעובדה שהפחד שולט ברחובות ולכך שאין שום אופק מדיני, זו היא בעצמה, ואין אף אחד שמפריע לה להחליט ללכת לשלום במקום להמשך הכיבוש, או להרגעת המצב במקום להתססה ולהסתה. אנחנו עושים כאן היום את המעשה הכי שפוי, הכי הגיוני והכי נכון שישראלים ופלסטינים יכולים לעשות בימים כאלה: להפגין נגד הכיבוש ובעד שלום, עצמאות וביטחון לשני העמים."

בהפגנה השתתפו גם נציגים ממפלגות מרצ וחד"ש / הרשימה המשותפת, אשר נשאו דברים.
ח"כ דב חנין, חד"ש / הרשימה המשותפת, אמר בצעדה: "דווקא בימים הקשים האלה חשובה העמידה המשותפת של ישראלים ופלסטינים במאבק לעתיד אחר וטוב יותר לשני העמים. החודשים האחרונים הוכיחו את כשלון תפיסת 'ניהול הסכסוך' של נתניהו. את המציאות הקשה הזו חייבים לשנות, אפשר לפרוץ את מעגל האימה של כיבוש ומלחמות באמצעות חתירה לשלום של צדק ועצמאות לשני העמים. העמידה יחד היום של לוחמים לשלום משני העמים – היא הוכחה לכך שהמשימה הזו היא אפשרית".
1
מוסי רז, מזכ"ל מרצ, אמר: "הרדיפה אחר מחנה השלום לא תעצור אותנו. נמשיך להיאבק יחד, ישראלים ופלסטינים, ערבים היהודים כנגד האלימות, הכיבוש והקיפוח."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס