ידיעה כתובה |

: "חלוקת אל-אקצ'אא תביא להצתת האזור ולמלחמה"

מדינה נכתב על ידי

חברי כנסת מהרשימה המשותפת ביקרו היום, 28.7.2015, במסגד באל-אקצ׳אא והוציאו הודעה בעקבות הביקור בה, הם מגנים את הפלישות הפרובוקטיביות של אנשי הימין הקיצוני הדתי והמתנחלים הנעשות בחסות המשטרה למסגד אל-אקצ׳אא ומזהירים מפני הניסיון לחלק את המסגד, דבר שעלול להצית אש בכל האזור.

חברי הרשימה המשותפת במסגד אל-אקצ'אא. (צילום: הרשימה המשותפת)

חברי הרשימה המשותפת במסגד אל-אקצ'אא. (צילום: הרשימה המשותפת)

״נתניהו וממשלתו הקיצונית והמתנחלת מנסים לקבוע עובדות בשטח ולפגוע בעצמאות המקומות הקדושים למוסלמים הנמצאים בשטח כבוש והמוגנים על ידי החוק הבינלאומי.״ ציינה הרשימה בהודעה. והוסיפה כי חילול מסגד אל-אקצ'אא המתמשך נותן לגיטימציה לתקיפות ולפעולות "תג מחיר" נגד המקומות הקדושים של העם הפלסטיני".

בתחילת הביקור, אשר השתתפו בו חברי הכנסת איימן עודה, מסעוד גנאיים, ג׳מאל זחאלקה, אחמד טיבי, עבד אלחקים חאג׳ יחיא, חנין זועבי, יוסף ג'בארין באסל ג׳טאס ואוסאמה סעדי, התקיימה ישיבה עם נציגי הוואקף האיסלאמי ובראשם המופתי מוחמד חוסין, יצויין כי במהלך הסיור של הח״כים פלשה קבוצת מתנחלים למסגד תחת שמירת כוחות הביטחון הישראלי והסעירה את הרוחות במקום.

ח"כ חנין זועבי אמרה לאחר הביקור כי: "ההבדל בינינו כפלסטינים לבין אותם פעילים יהודים המחפשים לבסס שליטה במסגד, הוא שאנחנו לא "עולים" ולא "מבקרים" שום דבר. אנחנו באים למקום המהווה חלק מרכזי מההווי שלנו כפלסטינים, מתוקף היותנו ילידי הארץ הזו. העימות המתמשך באל אקצא בין פולשים יהודים, חלקם כמובן מתנחלים קיצוניים, ובין הפלסטינים הנמצאים במקום, הוא עימות המבוסס על חלוקת עבודה מתואמת עם הממשלה ותחת חסותה, ונועד לערער על שגרת החיים והסטטוס קוו באל אקצא. כל זאת עלול להבעיר את השטח ולעורר התנגדות פלסטינית יותר רחבה."

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס