ידיעה כתובה |

: הפגנת הזדהות עם הקהילה האתיופית בתל חי

חברה נכתב על ידי

אתמול (6/5/2015) נערכה במכללת תל חי הפגנה בהשתתפות עשרות סטודנטים ואנשי סגל, אשר הגיעו להזדהות עם יוצאי אתיופיה במכללה. באירוע שיתפו סטודנטים בני העדה האתיופית חוויות מחייהם האישיים. כמו כן הוזמנו אנשים מהקהל לשאת דברים. באופן ספונטני עלו לדבר גם סטודנטים שאינם אתיופים והזדהו עם כאבם של בני העדה. לצד הדברים שנאמרו, הוכן מייצג המציג את האפליה אותה חווים אתיופים בארץ ואת תהליך ההסללה שלא מאפשר להם לצאת ממעמד של אוכלוסיה מוחלשת.

tel hay3

צילום: גבי לוין

 

צילום: גבי לוין

צילום: גבי לוין

מסגנאו אבבה, פעיל בעמותת עו"סים שינוי וסטודנט במסלול לפרקטיקות שינוי מדיניות בחוג לעו"ס במכללה: "מאז בית הספר היסודי נתקלתי בילדים שהתקשו לקבל את הצבע העור שלי, אבל התעקשתי שיכירו בי, התעקשתי שיקבלו אותי וקיבלו, היום אני לא רוצה ולא מוכן להאמין שמפלים אותי בגלל צבע עור שלי, אני מרגיש בטוח ואופטימי, בזכותכם חברים, בזכות אלה שהאמינו בי, בזכות אלה שקיבלו אותי, בזכות אלה שצבע עור זה לא עניין עבורם, בזכות אלה שנתנו לי להרגיש שאני חלק מהם, אבל יחד עם זאת חברים וחברות, אני מפחד להסתובב ברחוב, אני מוטרד, מפחיד אותי ששוטר יתנפל עלי בלי שום סיבה, כי הוא שופט לפי דעות קדמות, כי צבע העור שלי מפריע לו".

דיקן המכללה דיבר אף הוא בכנס והביע תקווה לראות סטודנטים נוספים בני העדה האתיופית. המארגנים מסרו שהם מקווים לראות התארגנויות דומות בכל מוסדות הלימוד ושהם מצפים לתמיכה מכל קצוות החברה במלחמה בגזענות ובאלימות משטרתית.

דיקן הסטודנטים. צילום: גבי לוין

דיקן הסטודנטים. צילום: גבי לוין

  כתבות ווידאו שחבל לפספס