ידיעה כתובה |

: מורי המרכז למוזיקה בראש העין פותחים בשביתה

חברה נכתב על ידי

ביום שלישי, ה-4.11 פותחים מורי המוסיקה של הקונסרבטוריום בראש העין בשביתה, ומקיימים קונצרט מחאה בשעה 18:00 ברחבת המרכז החדש למוסיקה, רח' זכריה משה 2. ההחלטה על כך נפלה באסיפה שהתכנסה ב- 19.10 בהשתתפות המורים ונציג ארגון העובדים מען. המטרה היא להגיע לחתימה על הסכם קיבוצי שישפר את תנאי העסקתם של המורים ואת שכרם, זאת לאחר שההצעה שהגישה העיריה באחור רב ולאחר גרירת רגלים, לא רק שלא פתרה את הבעיות אלא אף החריפה חלק מהן.

בפניה ששלחו המורים להורי התלמידים ולציבור לאחר שהכריזו על סכסוך עבודה, הם כתבו:
"מורי המרכז למוזיקה בצומת דרכים קשה ; צוות המורים – מחלוצי ומקימי תשתית המוסיקה בראש העין – אשר עובדים מזה שנים בתנאים ירודים, פתחו בקיץ 2013 בתהליך משא ומתן לשיפור תנאי עבודתם של המורים וחתימה על הסכם קיבוצי. לאחר מעל לשנה של משא ומתן על הסכם קיבוצי שנפתח בתרועה רמה בלשכת ראש העיר וחברי המועצה ובהצהרה על ״תיקון עוול היסטורי״, הגישה עיריית ראש העין טיוטת הצעה בלתי ראויה להסכם, שנדחתה על ידי כלל מורי המרכז."

המורים מצביעים על הכרזת סכסוך עבודה בפגישתם מה- 19.10.14. (צילום: ארגון העובדים מען).

המורים מצביעים על הכרזת סכסוך עבודה בפגישתם מה- 19.10.14. (צילום: ארגון העובדים מען).

לאור  שקלול כלל הנתונים בהצעת העיריה עולה שאין שיפור בשכר מורי מרכז המוסיקה. במקום תוספת שכר משמעותית, העיריה מציעה הסכם שעלותו דומה לעלות השכר כיום, או במקרה הטוב שיפור של 4% בלבד. הצעה זו אינה מתקרבת למינימום שניתן לשאת ולתת עליו.

המורים פתחו דף פייסבוק למאבק: "תושבים למען מורי מרכז המוסיקה בראש העין".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס