יום שני   28-09-2020
עדכון חדשות |

: ציון 14 שנים לאירועי אוקטובר 2000

חברה נכתב על ידי

במלאת 14 שנים לאירועי אוקטובר 2000, בהם נהרגו 13 מפגינים צעירים, מרכז עדאלה מפרסם דו"ח שחושף נתונים חמורים ביותר על מח"ש: רוב התלונות אינן נחקרות ותיקים רבים נסגרים ללא נימוק. בשנה החולפת, המשטרה המשיכה לנקוט בפעולות דיכוי ברוטאליות כנגד מפגינים ערבים, והמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) המשיכה לחפות על פעולות חמורות אלה, וזאת באמצעות טיוח החקירות והימנעות מהגשת כתבי אישום נגד שוטרים אלימים.

mahash

כמו כן, ימים ספורים לפני ציון אירועי אוקטובר 2000, עו"ד מני מזוז, אשר כיהן כיועץ המשפטי לממשלה בין השנים 2004-2010 וסגר את כל התיקים בגין ההרג של 13 המפגינים, מונה לכהן כשופט בבית המשפט העליון ובכך נבחר להגן על הזכויות החוקתיות של כל האזרחים, כולל זכותם להפגין.
ממרכז עדאלה נמסר כי בחירתו של מזוז הינה החלטה שאינה מקדמת את זכויות האדם בישראל, בלשון המעטה, ובוודאי לא את זכויות האזרחים הפלסטינים. בית המשפט העליון הכשיר בשנים האחרונות חוקים מפלים ומדיניות דכאנית מצד ממשלת ישראל, תוך התעלמות מהזכויות החוקתיות של האזרחים הפלסטינים, והעברת התביעות הצודקות לשוויון ולמאבק באפליה, לסוגיות פרוצדוראליות. בחירתו של מזוז מתיישבת עם מדיניות זו.

כתבת הטלוויזיה החברתית משנת 2010, לציון עשור לאירועי אוקטובר:

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה
  כתבות ווידאו שחבל לפספס