ידיעה כתובה |

: הפגנות בהונג קונג בדרישה לשחרור מסין

מדינה נכתב על ידי

בהונג קונג מתרחשות ההפגנות הענק בדרישה לדמוקרטיה ושחרור משלטון סין. אלפי אנשים ממשיכים לכבוש חלקים ממרכז העיר הונג קונג במטרה לקדם רפורמה גדולה יותר בשיטת הבחירות ובמחאה על החלטת סין להגביל את חופש ההיבחרות במערכת הבחירות הדמוקרטית הראשונה שצפויה להתקיים בהונג קונג ב-2017 רק לנציגים שיעברו ועדה שמורכבת מנציגי המשטר הקיים. בסוף השבוע המשטרה השתמשה בגז מדמיע ותרסיס פלפל נגד המחאה, שהינה לא-אלימה ביסודה, דבר שרק הוציא יותר אנשים לרחובות. בימים האחרונים נקטה המשטרה בגישה פחות-מתעמתת כלפי ההפגנות, אבל יש הרבה חוסר ודאות לגבי מה יקרה בהמשך.

המשטרה מפזרת את ההפגנות באמצעות גז מדמיע

המשטרה מפזרת את ההפגנות באמצעות גז מדמיע

בסין, מודאגים שההפגנות יתפשטו לאזורים נוספים. המשטרה עצרה לפחות 20 בני אדם במספר ערים בסין במהלך היומיים האחרונים, בגין פרסום תמונות אונליין עם מסרים של תמיכה במפגינים, גילוח ראשם לאות סולידריות, או בגין כוונתם להגיע להונג קונג במטרה להשתתף בהפגנות. 60 נוספים נקראו על ידי הרשויות להגיע לחקירה, מה שידוע בכינויו "הזמנה לתה". בנוסף למעצרים וחקירות של פעילים ברחבי סין, ממשלת סין ניסתה לחסום את כל האזכורים אונליין של המחאה למען הדמוקרטיה וצינזרה בין השאר את פלטפורמת שיתוף התמונות הפופולארית אינסטגרם.

לדברי וויליאם ני, חוקר סין באמנסטי אינטרנשיונל, "כינוסם של פעילים בסין רק מדגיש את הסיבה לכך שאנשים רבים כל כך בהונג קונג חוששים מהשליטה הגוברת שיש לסין בענייניה של העיר שלהם" הוא הוסיף גם "הרשויות בסין חייבות לשחרר לאלתר את כל מי שנעצרו משום שהביעו בדרך לא-אלימה את תמיכתם במפגינים בהונג קונג"

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס