ידיעה כתובה |

: חומרים רעילים בערים ברחבי הארץ

סביבה נכתב על ידי

דוח 'אדם טבע ודין' חושף את המפעלים שפולטים את החומרים המסוכנים ביותר לבריאות ולסביבה.
על פי הדוח, מפעל יהודה פלדות פולט את כמויות הארסן הגבוהות ביותר בארץ, חברת החשמל באשקלון פולטת את כמויות הכספית הגבוהות ביותר, חברת החשמל באשדוד פולטת את כמויות הפורמאלדהיד הגבוהות ביותר, מפעל כרמל אולפינים פולט את כמויות הפחמימנים הגבוהות ביותר, חברת החשמל בחדרה פולטת את כמויות הבנזן הגבוהות ביותר ומפעל סיתהל חגל מיישוב מנחמיה פולט את כמויות הטריכלורואתילן הגבוהות ביותר בארץ.

לחומרים אלו השפעה קטלנית על הבריאות והסביבה לדוגמא: שאיפת אדי כספית עלולה לגרום להרעלת כספית שמתבטאת בפגיעה בשדה הראייה, פגיעה בזכרון ובשמיעה. הארסן הוא חומר מסרטן ודאי בבני אדם וידוע גם כרעל חזק הגורם לנזקים בריאותיים נוספים במערכת הנשימה והעצבים והבנזן, אף הוא מסרטן ודאי בבני אדם, גורם גם לאנמיה ופגיעה בייצור הדם.

מהדוח עולה כי על אף שהמשרד להגנת הסביבה מודע לנתונים אלו, לא ננקטים כל צעדי מדיניות להפחתת הפליטות, משום שהמפעלים עומדים בתקנים. לדברי ד"ר אריה ונגר, ראש תחום אוויר ב'אדם טבע ודין' ומחבר הדוח: "התקנים לעולם אינם מספקים הגנה מלאה לבריאות הציבור ולסביבה – נזקים עלולים להתרחש גם ברמות סביבתיות העומדות בתקן. לכן, יש לבחון את הפליטות מחומרים מסוכנים בזכוכית מגדלת ולהביא להפחתתן באמצעות מדיניות סביבתית מודרנית".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס