ידיעה כתובה |

: היום: הצלת האמנויות הנכחדות

תרבות נכתב על ידי

במסגרת שיתוף פעולה ישראלי- בריטי- פלסטיני יוצא דופן, כ- 40 סטודנטים לתואר שני מהתכנית לחדשנות בהנדסה ועיצוב ב- Royal college of Art הבריטי יגיעו היום לישראל, וביחד עם סטודנטים מצטיינים משנקר, תלמידי התכנית לתואר שני בעיצוב וסטודנטים לתואר ראשון ממחלקות העיצוב וההנדסה, ייפגשו עם יוצרים ואומנים שמשתמשים במלאכות אמנות מסורתיות.

מטרת הפרויקט, שהחל את דרכו בשנת 2005, היא לחשוף את הסטודנטים לצרכים ממשיים של אוכלוסיות שונות ברחבי העולם, תוך חיבור בין תרבויות ושימור ופיתוח מסורות שהולכות ונעלמות- זאת באמצעות חינוך לעיצוב.

השותפים שנבחרו, בישראל וברשות הפלסטינית, הם יצרנים מקומיים ובעלי סדנאות קטנות, ביניהם: מרכז האריגה של נשות הישוב הבדואי בלקיה, "בית אהטה" בקרית גת, בו פועלות קבוצת רוקמות אתיופיות המתפרנסות ממלאכת היד שלהן, הגלריה לאמנות באום אל-פאחם, המפעילה סדנת קרמיקה של נשים מסורתיות מהסביבה ועוד, מהם יוכלו המשתתפים להבין את המורכבויות עמן הם מתמודדים.

בתום שלושה שבועות, יציגו הסטודנטים עיצובים למוצרים חדשים שיוכלו לשרת את בעלי המלאכה ובתום הפרויקט תתקיים הגשה משותפת לסטודנטים ולפרטנרים עמם עבדו ותתקיים תערוכה מיוחדת במרכז פרס לשלום.

 

KJNKAD1_c

נשים בדואיות אורגות
צילום: איל שפירא

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס