ידיעה כתובה |

: הצלחה: הוכפל אחוז המאבטחים ששומרים בלי נשק

חברה נכתב על ידי

נראה כי המאבק הציבורי לצמצום הנשק הקל בישראל נושא פירות – סקר חדש שנערך מטעם פרויקט "האקדח על שולחן המטבח" בקרב 130 מאבטחים, מעלה כי תוך חצי שנה הוכפל שיעור המאבטחים ששומרים ללא נשק ל-63.7%. עוד עולה מהסקר שכ-85% מהמאבטחים לא לוקחים את נשקם הביתה לאחר יום העבודה.

הצלחה זו הגיעה לאחר מאבק מתמשך של קמפיין "האקדח על מטבח השולחן" אשר פועל לצמצום והגברת הפיקוח על כלי הנשק הקל במרחב הציבורי והפרטי בישראל. המאמצים המתמשכים של פעילות הקמפיין הביאו לשינוי הנחיות המשרד לביטחון פנים בנושא בשנה שעברה, בהובלת השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. כיום חברות האבטחה נדרשות להיות אחראיות על נשקן בסוף המשמרת של המאבטחים, והן לא רשאיות לשלוח את הנשק לביתם של המאבטחים.

מפרויקט "האקדח על שולחן המטבח" נמסר כי "לאחר שלוש שנים של מאמץ מתמשך אנו גאות ושמחות לדווח על ההתקדמות בנושא צמצום הנשק הקל בישראל, ומברכות על כך שעמדתנו מתקבלת על ידי הגורמים הרשמיים והשר לבטחון פנים. אנו נחושות למנוע את הקורבנות הבאים של נשק אבטחה ונמשיך לפעול למען מטרה זו ללא לאות. אנו קוראות לשר לבטחון פנים ולשר החינוך לעשות צעד נוסף ולהחיל את ההנחיות המחייבות הפקדת נשק בתום המשמרת גם על אלפי מאבטחי בתי הספר אשר מוחרגים כיום מההנחיה בנושא".

הנה סרטון של פרויקט "האקדח על שולחן המטבח" לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים לשנת 2011.

נשק אבטחה – בטוח לא בבית! (לדף הכתבה »)

סרטון של פרויקט "האקדח על שולחן המטבח" לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. הסרטון קורא לחברות האבטחה לקיים את החוק, הקובע כי עליהן לאסוף את הנשק בסיום כל משמרת, ולשר לביטחון פנים לדאוג לאכיפתו של החוק. נשק אבטחה - בטוח לא בבית.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/11/2011

הנה כתבה שהפקנו על סוגיית המאבטחים ונשיאת נשקם בביתם.

כסת"ח לאקדח (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

לאחר מקרי הרצח האחרונים של נשים על ידי בעליהן וחבריהן שעבדו בחברות אבטחה והשתמשו בנשק העבודה שלהם לצורך הרצח, עולה וצפה מחדש שאלת נשיאת הנשק על ידי מאבטחים לאחר סיום המשמרת. בשנת 2008, נאסר על מאבטחים לשאת עמם את נשקם מחוץ לשעות העבודה. האיסור הנו גורף, אך סעיף בחוק מאפשר למעסיק לספק לעובדיו אישור חריג לנשיאת הנשק, אישור אותו מספקים המעסיקים ללא אבחנה. הפתרון שמציע המשרד לביטחון פנים, שאחראי על רישוי כלי ירי, יצירתי במיוחד, אך האם הוא עובד? כסת"ח לאקדח - כתבתו של הילאל עלוש.

הופק ע"י: | עלה ב: 12/03/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס