ידיעה כתובה |

חברת תיווך החתימה קשישה על חוזה דרקוני

חברה נכתב על ידי

קשישה כבדת ראייה, תושבת פתח תקווה, החליטה לאחר מות בעלה למכור את ביתה ולעבור לדיור מוגן.
היא פרסמה את הנכס בין השאר באתר יד2. לטענתה, בין המתעניינים הרבים בנכס, התקשר אליה גם נציג חברת התיווך "רימקס עוצמה".

הנציג, שהגיע אל בית הקשישה הסביר לה, לדבריה, שלחברה פריסה ארצית, ולכן באפשרותה להגיע לקהל לקוחות גדול מאד, אך לא סיפר לה, לטענתה, כי בכל מקרה בו תימכר הדירה, החברה תגבה ממנה דמי תיווך על סך 2% בתוספת מע"מ.

לדברי עו"ד צבי וישנגרד, המייצג את האישה, הנציג הבטיח מפורשות שרק אם הנכס יימכר דרך קונים שיגיעו דרכו, החברה תגבה אחוזי תיווך, וזאת – מרוכש הדירה בלבד.

לטענת עו"ד וישנגרד, בהיות הקשישה כבדת ראייה, לא היה באפשרותה לקרוא את הסכם התיווך לעומקו,
ועל כן חתמה על ההסכם על סמך הבטחות הנציג.

לדבריה, במשך התקופה בה הציגה את הדירה לקונים פוטנציאליים, רק ארבעה מתעניינים הגיעו היו דרך סוכנות התיווך, בעוד שעשרות אחרים הגיעו אליה מפרסומיה שלה.

לבסוף, מוסר עו"ד וישנגרד, מכרה האישה את הנכס לקונים שלא הגיעו דרך הסוכנות כלל.

לדברי עו"ד וישנגרד, כחודש לאחר המכירה קיבלה הקשישה, לתדהמתה, מכתב מההוצאה לפועל, בגין חוב על סך 42 אלף שקלים לחברת התיווך, לאחר שזו הכפילה את דמי התיווך כ"עונש" על "הסתרת העסקה" – במסגרת תביעה לסכום קצוב – אותה הגישה להוצאה לפועל.

בצר לה, פנתה האישה אל עו"ד וישנגרד, אשר הגיש בשמה התנגדות לתביעה, בטענה כי "חברת התיווך החתימה את הקשישה על חוזה דרקוני, תוך ניצול מצבה הבריאותי וגילה המתקדם, ומתוך ידיעה כי לו הייתה מודעת לגביית דמי התיווך האמורים גם על עסקות אותן היא מארגנת בעצמה, לא הייתה חותמת על חוזה מקפח זה לעולם".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס