ידיעה כתובה |

תכנית "מעגלי תעסוקה" תפגע במשתתפיה

חברה נכתב על ידי

ארגוני זכויות האדם, שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם והאגודה לזכויות האזרח, פנו היום (13/1/14) בדחיפות לוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת: "משרד הכלכלה מקדם תכנית דומה לתכנית ויסקונסין – שאותה, כזכור, הכנסת דחתה".

במסמך של רבנים למען זכויות האדם והאגודה לזכויות האזרח, מנתחים שני הארגונים את הפרטים הידועים על תוכנית "מעגלי תעסוקה" ומתריעים: חשש כבד כי משרד הכלכלה מנסה להפריט סמכויות שלטוניות, ובפרט – העברת ההחלטה על שלילת קצבאות לאחריות גורמים פרטיים. לינק למסמך.

על פי כוונות משרד הכלכלה, התכנית צפויה להתחיל לפעול כבר השבוע, החל מיום רביעי, ה- 15.1.2014, בישובים ביתר עילית, מודיעין, ירושלים, בית שמש, בני ברק, טבריה, חיפה, אום אל פאחם ואשדוד, ולחול על כל מקבלי הבטחת הכנסה חדשים עד גיל 49 (כולל). בשלב השני, צפויה התכנית לפעול גם ברחובות, תל אביב, בת ים, טייבה, ערד, באר שבע ורהט.

התכנית תפעל במתכונת מופרטת בתוך לשכות התעסוקה, על ידי צוות חיצוני של 'מאמנים' ומנחי סדנאות. רוב מרכיבי התכנית אינם גלויים, אולם במענה לניסיונות האגודה לזכויות האזרח לקבל מידע נוסף על אודות התוכנית, נמסר להם רק כי "התוכנית עדיין בגיבוש ולכן אין כרגע טעם למסור מידע לגביה." בינתיים, מתברר כי יישום התוכנית התוכנית יחל השבוע בהיקף נרחב. ככל הידוע, משתתפי התכנית לא יורשו להשתחרר ממנה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס