תמלול הכתבה: סולידריות בין עובדים

קריינות: כנס האחד במאי שערך ארגון העובדים מען התמקד בקשר שבין התאגדות עובדים למתקפה שמתנהלת כיום על זכויות האדם.
אסף אדיב: החברה הישראלית היא בעצם חברה מפולגת, היא חברה שבה יש מאות אלפי עובדים שחיים בתנאים קשים ביותר ושרוצים לשפר את המעמד שלהם בתוך מקום העבודה.
האם אפשר לעלות על הדעת? שארגון עובדים, ארגון חברתי שמגן על זכויות עובדים יפעל כאילו ששום דבר לא קורה? כאילו אין מלחמה, כאילו אין כיבוש, כאילו אין גזענות, כאילו אין הסתה.
אמאני קעדאן: "תעוואניה" זה פרויקט חברתי – חברת ניקיון בבעלות העובדות, שמנקות בחברות ובמפעלים גדולים מאד באיזור המשלוש. עם הזמן, הנשים האלו מפתחות תחושת הערכה עצמית וגאווה בעבודה שלהן. מתחילים להתייחס אלינו כאל בעלות מקצוע, ולא כעובדות מנוצלות בשכר.
חתאם אבו זיאדה: אנחנו העובדים, הרווחנו פחות משכר המינימום. חיפשנו והגענו אל איגוד העובדים מען וחתמנו על הסכם קיבוצי, ובעקבות (שביתה) המעסיקים ב"מוסך צרפתי" החלו לשלם לנו שכר מינימום.
פראנס ליבה: מוסררה (בית הספר) זו משפחה אחת. הצוות הטכני, הצוות המנהלי והמורים הם מקשה אחת ואין הפרדה, ואז קרה שההנהלה לא כל כך התלהבה  מהרעיון (התאגדות העובדים), והיא התחילה לפתות את המורים והגיע להסכם בנפרד ולהשאיר את העובדים המנהליים בצד, ואנחנו באמת עמדנו על הרגליים האחוריות. בסופו של דבר העובדים שרצו להצטרף מוגנים על ידי "מען".
קריינות: לכנס הגיעו עובדים המאוגדים ב"מען" במגוון ענפי תעסוקה, יהודים וערבים מישראל ומהגדה. הגיוון האנושי הזה אולי מפתיע במציאות המסוכסכת בה אנו חיים, והוא ביטא הלכה למעשה את רוח החג, ליצור סולידריות בין כלל העובדים.
עמית גילוץ: לייצר ועד שבעצם מאגד ביחד את העובדים במשרד, שהם גם פלסטינים וגם ישראלים וגם את העובדים בשטח, מבעד לגדרות מבעד לאיים הטרטוריאליים שישראל מייעדת להם ברחבי בגדה.
אסף אדיב: איגוד העובדים חייב לראות את עצמו ככוח מוביל לשינוי חברתי אחרת אין לו קיום, אחרת אין משמעות לקיום שלו, הוא הופך להיות עוד קבוצה אינטרסנטית.

סוף תמלול הכתבה: סולידריות בין עובדים

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס