ידיעה כתובה |

: יום הבנ"ה- הפעם בסימן אפליה בעבודה

חברה נכתב על ידי

במשך יותר מעשור מציינים בעשרות מדינות ברחבי העולם ובישראל  ב-17 במאי – את יום ההבנ"ה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה (לסבופוביה, הומופוביה, טרנספוביה, ביפוביה). השנה יצוין בישראל יום זה בסימן אפליית להט"ב במקומות עבודה, ובמהלכו ייחשף לראשונה סקר אפליית להט"ב בתעסוקה מטעם הנציבות לשוויון בתעסוקה במשרד הכלכלה.

היום (17/05/16) מצויין בישראל, בפעם העשירית, יום ההב"נה- היום הבינלאומי למאבק בלהט"בפוביה. במסגרת אירועי היום יתקיים בבית הספר לעבודה סוציאלית באונ' ת"א כנס אקדמי לסיכום התחרות השנתית השישית לעבודות אקדמיות בנושא שוויון זכויות להט"ב ומאבק בלהט"בפוביה. במהלך הכנס גם ייחשף לראשונה סקר בנושא אפליית להט"ב בתעסוקה מטעם הנציבות לשוויון בתעסוקה במשרד הכלכלה.

השנה, בעיני הועדה המארגנת את תחרות העבודות בה חברים נציגי ארגונים בקהילה הגאה ומחוצה לה, אחד התחומים המרכזיים בהם נמנע שוויון מלא לקהילת הלהט"ב הוא תחום התעסוקה. "מחקרים, כמו גם חוויות יום יום שלנו, משקפים פעם אחר פעם את המציאות הלא נעימה, במסגרתה א/נשים להט"ב לא מתקבלים לעבודה, סובלים מלהט"בפוביה ואפליה במקומות העבודה ואף מפוטרים/ות על רקע השתייכותם לקהילה הגאה", מספרים חברי הועדה.

מרכזת הועדה המארגנת של התחרות, יהלי בן עמי ויטנברג, מנכ"לית ארגון חוש"ן מסרה: "נשים לט"ביות וא/נשים על הקשת הטרנסג'נדרית חווים אפליה כפולה ומכופלת. אנו מאמינים כי העיסוק באפליה זו במסגרת אקדמית חשוב מאוד, בין היתר כיון שסטודנטים של היום הינם מעסיקים פוטנציאליים בעתיד, וגם כיון שמחקר וחינוך עשויים לקדם שינוי לטווח ארוך".

מלבד הכנס באוניברסיטת תל אביב, גם התא הגאה של הסטודנטים בירושלים החליט לציין את היום והפיק לכבודו סדרה של סרטונים בהם קבוצות שונות מהקהילה הגאה עונות על שאלות שסטודנטים הפנו אליהם.

  • כך למשל הסרטון "כל מה שרציתם לדעת על לסביות ופחדתם לשאול":

כל מה שרציתם לדעת על לסביות ופחדתם לשאולהשבוע מתקיים היום הבינלאומי נגד להטבופוביה.
במסגרת הפרויקט המיוחד של התא הגאה הירושלמי, אספנו מאות שאלות מסטרייטים סקרנים והתכנסנו במיוחד לענות עליהן.
בכל יום השבוע יצא סרטון נוסף, ולהיום: קבלו את הלסביות.
רוצים לעזור לנו? שתפו את הסרטון!

✮✮נתראה השבוע ב אירועי הגאווה השנתיים בקמפוס ✮ ✮ וברביעי ב NasH DidaN // מסיבת אירוויזיון ✮✮

Liza Idelman | Inbar Artzi | Klil Lifshitz

Posted by ‎התא הגאה הירושלמי‎ on Monday, May 16, 2016

  כתבות ווידאו שחבל לפספס