ידיעה כתובה |

: פלסטינים וישראלים יצעדו לכבוד יום האדמה

מדינה נכתב על ידי

צעדת החופש חוזרת. הצעדה החודשית הקבועה, בה צועדים וצועדות יחד פלסטינים וישראלים במחסום המנהרות, תוקדש החודש ליום האדמה, זאת לאחר שבחודש הקודם השתתפו מאות בצעדה בסימן נשים.

הצעדות החודשיות, המאורגנות ע"י תנועת לוחמים לשלום ותנועת עומדים ביחד, כבר הפכו למסורת ומדי חודש לוקחים בהן חלק מאות פלסטיניות ופלסטינים לצד ישראליות וישראלים. המארגנים קוראים לישראליות ופלסטיניות לבוא ולצעוד "נגד הכיבוש ולמען שלום, עצמאות וצדק לשני העמים", ומוסיפים כי דווקא בתקופה מורכבת זו, חשוב להגיע ולצעוד יחדיו: "בזמן שהתקופה הקשה של האלימות והפחד ממשיכה; בתוך המעגל הלא נפסק של האלימות המדממת, שגובה עוד ועוד קורבנות וגורם לסבל בלתי פוסק בשני הצדדים – בואו נצעד ביחד, ערביות ויהודיות, ישראלים ופלסטינים, כדי להראות שמציאות אחרת היא אפשרית: מציאות של תקווה במקום פחד, של כבוד במקום דיכוי, של שותפות במקום שנאה והפרדה".

לאחר שאת הצעדה של חודש מרץ בחרו המארגנים להפוך להיות בסימן נשים, לציון יום האישה הבינלאומי, את הצעדה של חודש אפריל בחרו המארגנים להקדיש לציון יום האדמה. בהזמנה להפגנה נכתב, "בואו נצעד גם הפעם בצעדת החופש, והפעם – לציון יום האדמה שחל ב- 30.3, יום מאבקם של הציבור הערבי בישראל על אדמותיו וזכויותיו הלאומיות והאזרחיות במדינה. בואו לעמוד ביחד כדי להיאבק למען שלום, צדק ועצמאות לשני העמים".

  • צפו בסיקור צעדת החופש שהתקיימה בחודש ינואר האחרון:

צעדת החופש (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאות ישראלים ופלסטינים צעדו ביום שישי (15/01/16) בצעדת החופש מצומת חוסאן לכיוון מחסום המנהרות, בהפגנה בלתי אלימה נגד הכיבוש ולמען עתיד של שלום, עצמאות וצדק לשני העמים. הצעדה אורגנה על ידי תנועת לוחמים לשלום בשיתוף עם עומדים ביחד.
הופק ע"י: | עלה ב: 17/01/2016

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. שושי 28 במרץ, 2016  בשעה 17:31

    למה ש"לוחמי השלום" הפלשתינים לא יכריזו על הכרה במדינת ישראל וישללו את הנלחמים לחיסולה ולחיסול היהודים? אז נדע כי הם באמת לוחמי שלום

  כתבות ווידאו שחבל לפספס